Światłowód w Poznaniu – gdzie znaleźć najlepsze oferty?

0
1534

Światłowód to nowoczesne łącze, które daje możliwość szybkiego ściągania plików, a także oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości oraz prowadzenia rozgrywki online bez ryzyka zacinania się obrazu. Czym się kierować przy wyborze światłowodu i gdzie można znaleźć najlepsze oferty światłowodu w Poznaniu?

Światłowód – najważniejsze cechy

Jeśli chodzi o światłowód, bardzo ważna jest jego prędkość. W tym zakresie można się spotkać z łączem o prędkości od niecałego 1 Gb/s do nawet 10 Gb/s (takie łącze posiada w swojej ofercie m.in. popularny operator z Wielkopolski – INEA). Bardzo ważny jest również typ łącza. Może być ono asymetryczne (a więc takie, w którym prędkość pobierania danych jest wyższa niż prędkość ich wysyłania) lub symetryczne (takie same prędkości pobierania i wysyłania danych). Zdecydowanie lepszym wyborem jest ten drugi typ łącza, szczególnie dla osób wysyłających dużo danych. Takie nowoczesne łącze daje dużo większe możliwości. Wreszcie bardzo ważną kwestią jest cena. Wśród operatorów z Poznania może się ona znacznie różnić. Wynika to z faktu, że światłowód jest nadal nowością na rynku i większość osób wciąż korzysta z tradycyjnego połączenia kablowego, by móc się połączyć z Internetem. Jeśli chodzi o taki Internet, Poznań jest miejscem, w którym można liczyć na atrakcyjne oferty.

Najlepszy światłowód w Poznaniu – jak znaleźć?

Każdemu z nas potrzebny jest szybki Internet. Poznań to miasto, w którym oferta światłowodów jest coraz większa i wybór najlepszego rozwiązania może sprawiać spory kłopot. By trafić na najlepszą ofertę dla siebie w Poznaniu lub w jego okolicach, warto sprawdzić przede wszystkim rankingi popularności łączy, ale również wyniki testów Internetu wykonane z wykorzystaniem specjalnych narzędzi. Taki test można przeprowadzić np. za pomocą odpowiedniego narzędzia dostępnego online (np. Speed Test). Przy jego użyciu można sprawdzić nie tylko faktyczną szybkość łącza, ale również jego jakość (odczytuje on chociażby taki parametr jak ping, który mówi o tym, jaki jest czas odpowiedzi łącza, co wpływa na reakcję np. przy oglądaniu filmów, rozgrywce online czy też przy przeglądaniu zwykłych stron internetowych). Pozwoli to na dobór najlepszego światłowodu, gdy rozpatruje się aspekt cena – jakość.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here