W bieżącym roku Samsung zaoferował odświeżoną ofertę swoich topowych telewizorów z serii QLED, w postaci modeli Q60, Q70, Q80, Q85, Q90 i Q950. Tym razem przedstawiamy cechy jednego z dostępnych modeli QLED 2019 – Q70. Należy on do najtańszych odbiorników wykorzystujących technologię kropki kwantowej i oferuje szereg bardzo ciekawych rozwiązań.

Telewizor z serii QLED 2019 – Q70, czy to słabszy QLED?

Choć z końcem zeszłego roku Samsung zaprezentował telewizory 8K i zapowiedział ich ekspansję, rozdzielczość 8K wciąż jest tylko jednym z kierunków rozwoju produktów koreańskiego giganta. Telewizor QLED 2019 Q70 jest urządzeniem o rozdzielczości 4K, dostępnym w kilku wariantach rozmiarowych, tj. 49”, 55”, 65” 75” oraz 82”.

Ceny telewizorów z linii Q70 są wyraźnie niższe od pozostałych telewizorów Samsung QLED. Za Q70 o przekątnej 65” zapłacimy około 8499 zł. Niemniej jednak ta seria posiada cały szereg rozwiązań, które dzieli z modelami z wyższej półki cenowej.

Inteligentne skalowanie obrazu

Wprowadzone w zeszłym roku przez Samsung telewizory 8K zainicjowały nowatorską technologię inteligentnego skalowania obrazu, opartego na algorytmach uczenia maszynowego. Rozdzielczość 8K była osiągana właśnie dzięki zastosowaniu skryptów sztucznej inteligencji, które rozwiązywały problem braku dostępności materiałów o tak wysokiej rozdzielczości.

Technologia ta, zasilana przez procesor Quantum 4K, została teraz przeniesiona do najnowszej serii telewizorów wykorzystujących kropkę kwantową, w tym także do telewizorów QLED 2019 Q70. Dzięki temu, nawet materiał o dużo niższej rozdzielczości (HD, czy też Full HD), będzie zdecydowanie bardziej efektywnie przeskalowany właśnie do jakości jak najbliższej 4K.

W końcu tylne podświetlenie!

Na pewno istotną nowością na gruncie telewizorów QLED 2019 jest zaimplementowanie tylnego, pełnego podświetlenia do niemal wszystkich nowych modeli (z wyjątkiem Q60) – wcześniej zarezerwowanego tylko dla najbardziej prestiżowych urządzeń koreańskiego producenta.

QLED 2019 Q70 wykorzystuje mniej stref tylnego podświetlenia, niż urządzenia z serii „Q” (element ten oznaczony jest tutaj jako Direct Full Array 4x, a w modelu Q90 dostępne jest Direct Full Array 16x), niemniej jednak jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż podświetlenie krawędziowe.

Unowocześniony tryb Ambient

Tryb Ambient był dość mocno promowany przez firmę Samsung i został udoskonalony w roku bieżącym. Oczywiście idea pozostała taka sama: dzięki trybowi Ambient nie musisz już oglądać czarnej bryły za każdym razem, gdy zgasisz telewizor. Zostanie ona zastąpiona wybranym zdjęciem, zestawem informacji, czy też innym motywem dekoracyjnym, który wybierzesz.

Samsung w modelach z serii QLED 2019 skupił się na kwestiach estetycznych – dał użytkownikowi do wyboru jeszcze więcej artystycznych trybów. Jeżeli wcześniej możliwości te wydały Ci się interesujące, z pewnością zainteresuje Cię też ich rozszerzenie.

Czego NIE ma telewizor Q70?

Telewizor Q70 jest jedną z uboższych wersji telewizorów Samsung QLED 2019. Q70 przede wszystkim posiada mniej stref podświetlenia obrazu, niż ma to miejsce w modelach Q90 czy Q950. Nie została w nim także zastosowana rozdzielczość 8K (tak jak w modelu Q950), a postawiono na standardowe 4K.

Telewizor Samsung Q70 nie posiada również technologii Ultra Szerokiego Kąta Widzenia, która – zgodnie z nazwą – w pozostałych telewizorach zapobiega degradacji kolorów w trakcie patrzenia na ekran pod większym kątem. W tym modelu nie zdecydowano się też na wykorzystanie charakterystycznego dla telewizorów Samsung QLED, niemal niewidocznego przewodu, zastępującego liczne kable podpinane do odbiornika.

Telewizor z wysokiej półki z okrojonymi funkcjami

QLED 2019 Q70 jest nieco uboższy w możliwości niż najbardziej zaawansowane technologicznie modele Samsung QLED. Jednak dzięki temu, że wykorzystano w nim technologię inteligentnego skalowania obrazu, którą dotychczas wykorzystywały telewizory 8K, oraz zdecydowano się na pełne tylne podświetlenie, wciąż jest to urządzenie wysokiej klasy, ale dostępne w przystępnej cenie.

[Głosów:8    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here