Zdecydowana większość z nas ma konto na Facebooku i większość z tych osób nieumiejętnie korzysta z tego medium społecznościowego. Poznaj najczęściej popełniane błędy podczas korzystania z Facebooka i przeanalizuj je – jeśli je popełniasz, skorzystaj z zaprezentowanych wskazówek i je wyeliminuj!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-zmienic-email-na-fb/

Ważna uwaga na początek

Zanim zapoznasz się z błędami, związanymi z nieumiejętnym korzystaniem z Facebooka, poznaj tę uwagę. Pomoże ci ona podejść do nich bardzo rozsądnie. Co to za zasada? Pamiętaj, że czytając poniższe kwestie, niektóre mogą wydać się oczywiste. Czytając je możesz pomyśleć, że w sumie nie jest to nic odkrywczego, ale pamiętaj, że nie jest ważne to, co wiesz, ale to, co z tym robisz, także czytaj te wskazówki i od razu wdrażaj.

Błędy w prowadzeniu Facebooka

  1. Dzielenie się prywatnością – każdy z nas powinien mieć wyznaczoną granicę co chce pokazać w mediach społecznościowych, a czego nie i zwyczajnie tego się trzymać; niestety nie ma nic gorszego od publikowania treści, których nie jesteśmy świadomi i pewni. Wynika to stąd, że później takie treści mogą negatywnie wpłynąć na zawodowy rozwój czy zwyczajnie na życie prywatne.
  2. Uzależnienie, które rodzi się wskutek ciągłego przebywania na Facebooku to kolejny błąd. Warto pamiętać, że Facebook jest opracowany tak, abyśmy my jako użytkownicy przebywali na nim możliwie najdłużej. Wynika to stąd, że to medium społecznościowe zwyczajnie na tym zarabia. Dlatego też tak ważne jest, aby filtrować treści, które oglądamy i samodzielnie decydować o tym, co chcemy, a czego nie chcemy oglądać, dzięki czemu będziemy bardziej odporni na przebywanie na Facebooku. To z pewnością przełoży się na zaoszczędzony czas, ponieważ nie ma co ukrywać, na Facebooku można spędzać bardzo dużo czasu właśnie  z tego względu, że nie mamy wyznaczonego umiaru w korzystaniu z niego.
  3. Inną, równie ważna rzeczą jest nauczenie się świadomego komentowania treści. Warto zadbać o to, aby komentarze, które pozostawiamy reprezentowały nas, nie wskazywały na postawę hejtującą, ale wspierającą. Dzięki temu wszyscy mamy okazję zadbać o to, że Internet, a w tym Facebook stanie się miejscem miłym i przyjaznym dla wszystkim.

Przeczytaj też: http://www.badgersnest.pl/jak-zabezpieczyc-telefon-przed-wirusami-i-wlamaniami/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here