Duże ekrany w telefonach ułatwiają przeglądanie treści, ale bywają niewygodne w przenoszeniu. Dzięki składanym wyświetlaczom stosowanym w smartfonach Samsung ten problem odchodzi w niepamięć. Kompaktowy flagowiec Samsung Galaxy Z Flip5 łączy w sobie wszystko to, co najlepsze – ekran o sporej przekątnej, mały rozmiar i topową specyfikację. Warto poznać choć wycinek możliwości tego urządzenia.

Kompaktowy flagowiec z dobrym ekranem? Samsung Galaxy Z Flip5

Najlepsze kompaktowe smartfony to sprzęty, dzięki którym nie trzeba iść na kompromis. Seria Samsung Galaxy Z Flip udowadnia, że w niewielkiej obudowie da się zmieścić duży wyświetlacz. Wart uwagi jest też ekran dodatkowy.

Główny ekran smartfona Samsung Galaxy Z Flip5

Panel stosowany w modelu 5. generacji na skos mierzy 17,3 cm, co jest równe wartości 6,7″. Pod względem przekątnej Samsung Galaxy Z Flip5 należy więc do grona największych urządzeń na rynku.

Kompaktowy flagowiec nie powinien jednak zachęcać tylko możliwością złożenia obudowy na pół. Właśnie dlatego w modelu Galaxy Z Flip5 Samsung zastosował matrycę Dynamic AMOLED. Wyróżnia ją m.in. sterowanie każdym pikselem osobno. Dzięki temu możliwe jest generowanie pełnej czerni. W takich partiach wyświetlacza piksele po prostu gasną.

Samsung Galaxy Z Flip5 można zaliczyć do grona najlepszych flagowych smartfonów od Samsung również ze względu na pozostałe parametry ekranu. Jego rozdzielczość to 2640 x 1080 px, a więc Full HD+. Obraz cechuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 120 Hz. Tym samym oferuje płynność, która w segmencie smartfonów jest obecnie najwyższa.

Pomocniczy wyświetlacz smartfona Samsung Galaxy Z Flip5

W kompaktowym flagowcu wiele czynności uda się wykonać bez otwierania urządzenia. Dodatkowy wyświetlacz w modelu Samsung Galaxy Z Flip5 mierzy 3,4″ (8,6 cm). Warta uwagi jest też rozdzielczość panelu wynosząca 720 x 748 px oraz technologia jej wykonania – Super AMOLED.

Do czego wykorzystać przedni ekran w jednym z najlepszych flagowych smartfonów od Samsung? Spośród wielu jego funkcji warto znać m.in. opcje:

  • wykonywania połączeń;
  • odpisywania przy pomocy pełnej klawiatury QWERTY;
  • sprawdzania godziny i pogody;
  • wykonywania selfie bez trzymania telefonu w ręce;
  • prowadzenia wideorozmów przy pomocy zewnętrznej kamery.

Kompaktowy smartfon z dobrym aparatem? Samsung Galaxy Z Flip5

Smartfon Samsung Galaxy Z Flip5 to także kompaktowy smartfon z dobrym aparatem fotograficznym. Tak naprawdę nie jest to jednak jeden obiektyw, ale trzy. Cały zestaw obejmuje kamery:

  • główną tylną o rozdzielczości 12 MP;
  • ultraszerokokątny 12 MP;
  • przedni 10 MP.

Główny aparat pozwala kręcić filmy nawet w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px), do tego w 60 FPS. Ten smartfon może zainteresować też osoby, które chciałyby rejestrować wideo w zwolnionym tempie. Samsung Galaxy Z Flip5 jest w stanie nagrać taki materiał w 960 FPS.

Kompaktowy flagowiec z dobrym procesorem? Samsung Galaxy Z Flip5

Kompaktowy flagowiec to także urządzenie, które płynnie działa. W modelu Samsung Galaxy Z Flip5 producent zastosował procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Nominalne (energooszczędne) taktowanie zegara wynosi 2 GHz.

Gdy smartfon potrzebuje więcej mocy obliczeniowej, jednostka centralna osiąga taktowanie na poziomie 3,36 GHz. Takie osiągi mogą zainteresować choćby osoby grające w tytuły mobilne. Procesor zadba o płynne działanie współczesnych gier w wysokich ustawieniach graficznych.

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here