Decydując się na wybór telewizora najważniejszym parametrem, na który przede wszystkim zwracamy uwagę jest przekątna ekranu. Jest to oczywiście uzasadnione, im więcej telewizor będzie mieć cali, tym nasz komfort oglądania będzie większy. Przed zakupem upragnionego modelu warto jednak zapoznać się szczegółowo z jego dokładną specyfikacją i funkcjami technicznym i multimedialnymi, które oferuje. Taką istotną informację jest to, czy telewizor jest wyposażony w bezprzewodowe łącze wifi. Obecnie większość telewizorów, które są dostępne na rynku raczej nam to zapewnia, mimo wszystko upewnijmy się wcześniej, czy wybrany przez nas konkretny model na pewno bezprzewodowy dostęp do sieci posiada.

Telewizor z WiFi

Telewizor z WiFiTelewizor z WiFi daje nam naprawdę dużo korzyści i możliwości. Jego funkcjonalność zdecydowanie się rozszerza. Połączenie telewizora z naszą domową siecią nie jest niczym trudnym, robi się to podobnie jak w laptopie czy smartfonie. Musimy wejść w menu telewizora, znaleźć odpowiednią zakładkę dotyczącą sieci i internetu a następnie wybrać odpowiednią sieć WiFi. Jeżeli jest ona zabezpieczona hasłem, oczywiście musimy je wpisać. Po wykonaniu tych kilku czynności nasz telewizor będzie miał już stały dostęp do internetu. Najbardziej atrakcyjną funkcją, z której będziemy mogli korzystać, jest dostęp do aplikacji dostępnych z poziomu telewizora. Przede wszystkim są to popularne tak zwane internetowe wypożyczalnie filmów i seriali, czyli programy oferujące streaming, gdy jesteśmy subskrybentami. Do najbardziej znanych i równocześnie tych, które posiadają najciekawszą ofertę bez wątpienia należą: Netflix, Showmax, HBO Go. Wykupienie subskrypcji do wybranej platformy nie jest jakimś olbrzymim wydatkiem, a jeżeli lubimy często oglądać filmy czy seriale, jest to coś, co koniecznie musimy mieć. Ciekawostką jest to, że jeżeli mamy telewizor z wifi, możemy przeglądać na nim strony internetowe. Będziemy mieli dostęp do wbudowanej przeglądarki, dzięki której na wielkim ekranie możemy czytać najnowsze wiadomości czy oglądać filmiki na YouTube.

Jeśli nie WiFi to co? Jak podłączyć telewizor z komputerem?

możemy czytać najnowsze wiadomości czy oglądać filmiki na YouTube.  Jeśli nie WiFi to co? Jak podłączyć telewizor z komputerem?Jeśli posiadamy nieco starszy telewizor to nie będzie w nim opcji połączenia przez WiFi. Oczywiście nie oznacza to, że nie będziemy mogli korzystać przy jego pomocy z internetu aby oglądać filmu z Youtube czy Netflixa. Wystarczy w tym celu jedynie podłączyć laptopa lub komputer osobisty do telewizora tak by obraz był wyświetlany właśnie na jego ekranie. Musimy do tego użyć odpowiedniego kabla. W starszych komputerach w użyciu będzie złącze VGA. W nowszych będziemy musieli użyć kabla ze złączem HDMI. Sprawdźmy również jakie gniazdo znajduje się na obudowie telewizora bo od tego będzie zależało to jaki kabel będziemy musieli kupić aby połączyć oba urządzenia. Wygoda przy takim połączeniu jest może nieco mniejsza niż w przypadku połączenia WiFi gdyż dochodzą dodatkowe kable, jednakże funkcjonalność pozostaje na takim samym poziomie.

Jaki telewizor wybrać?

No dobrze, ale jaki telewizor obecnie warto kupić? Na rynku jest mnóstwo różnych marek i każda ma na swój sposób coś ciekawego do zaoferowania. Postaramy się nieco pomóc w wyborze i przedstawimy trzy popularne marki telewizorów. Oczywiście do wyboru jest ich znacznie więcej.

Sharp

Sharp to uznana marka na rynku elektroniki. Od wielu lat dostarcza do klientów wysokiej jakości telewizory oraz urządzenia dodatkowe, które rozszerzają możliwości tradycyjnego telewizora. Na pewno warto sprawdzić ofertę tej firmy, gdyż dobrej cenie możemy znaleźć telewizor naprawdę wysokiej klasy.

Sony

Również Sony jest uznanym producentem na rynku elektroniki użytkowej. Młodszemu pokoleniu marka ta pewnie najbardziej kojarzy się z konsolą Playstation. Sony produkuje również wysokiej jakości telewizory wyposażone w najnowsze zdobycze techniki.

Panasonic

Panasonic od wielu lat produkuje sprzęt elektroniczny na najwyższym poziomie. Jest to sprzęt audio, magnetowidy, czytniki DVD a także telewizory. Sprzęt tej marki znajdziemy w każdym większym sklepie z elektroniką. Atrakcyjna cena, solidne wykonania oraz szeroka dostępność to bez wątpienia zalety produktów tej marki.

Ile musimy wydać na dobry telewizor?

O ile w przypadku tradycyjnych telewizorów z podstawowymi funkcjami nie wydamy zbyt dużo pieniędzy to jednak gdy będziemy chcieli pokusić się o sprzęt wyższej jakości z wszystkimi nowinkami technologicznymi to musimy się przygotować na naprawdę solidny wydatek. Supernowoczesne telewizory mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprzęt, który wystarczy w zupełności do mieszkania i posiada wszystkie niezbędne i rozszerzone funkcje może kosztować kilka tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here