Współcześnie jakość HD nie robi na nikim wielkiego wrażenia. Inżynierowie zajmujący się technologiami związanymi z obrazem i jego jakością byli w stanie podwoić ilość pikseli wykorzystywanych przez ekrany tworząc telewizor 4K.

Czym jest 4K?

Telewizor 4kJest to określenie jakości obrazu, która może być obsługiwana przez urządzenie. Telewizor 4k posiada cztery tysiące pikseli w poziomie. To niesamowita liczba, która gwarantuje niemalże realną jakość ekranu. Na wyciągnięcie ręki. Telewizory 4k to bez wątpienia przyszłość i już wkrótce obowiązkowy element wyposażenia każdego domu.

Czy warto kupić telewizor 4K?

Coraz więcej telewizji internetowych takich jak netflix udostępnia klientom filmy i seriale w rozdzielczości 4K dlatego też bez wątpienia można stwierdzić, że jak najbardziej warto zainwestować w telewizor 4K. Zaskakujący jest także fakt, że coraz więcej sklepów z elektroniką wprowadza do głównej oferty coraz to większą ilość urządzeń obsługujących tę jakość czterech tysięcy pikseli w poziomie. Jest to spowodowane dynamicznym rozwojem technologii w dzisiejszych czasach. Podstawowe kanały telewizyjne w wielu krajach już na dzień dzisiejszy obsługują 4K. Jest pewne, że Polska wkrótce dołączy do krajów, w których telewizor 4K jest sprzętem stosowanym na co dzień.
Warto także podkreślić fakt, że ceny tych telewizorów nie są wysokie i w porównaniu do zwykłego telewizora HD dużo bardziej opłaca się kupić nieco droższą wersję obsługującą dwukrotnie wyższą rozdzielczość.

Gdzie obejrzeć 4K?

Na ten moment w Polsce jakość 4K udostępniają największe kanały sportowe, Netflix i AmazonTV dając swoim klientom możliwość oglądania w jakości 3840×2160. W wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych wiele stacji telewizyjnych zdecydowało się na wprowadzenie zmian i rozpoczęcie relacjonowania swoich programów w jakości 4K. Bez wątpienia Polska wkrótce dołączy do tego grona.

Podsumowując, telewizor 4K to sprzęt przyszłości zasługujący na uwagę każdej osoby myślącej nad zakupem nowego urządzenia służącego rozrywce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here