Masz telefon na kartę i zastanawiasz się, w jaki sposób możesz przedłużyć jego ważność? Jest na to kilka sposobów. Z pewnością wybierzesz spośród nich ten najwygodniejszy dla siebie. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-przedluzyc-waznosc-konta-w-orange/

Telefon na karte a abonament

Największa popularnością cieszą się obecnie abonamenty na telefon. Jeszcze kilka lat temu na abonamenty decydowały się firmy lub osoby zamożne, które mogły sobie pozwolić na comiesięczna wysoką opłatę. Większość naszego społeczeństwa korzystała z telefonów na kartę. Była to znacznie tańsza alternatywa, którą można było dopasować do bieżącego budżetu, wybierając kartę doładowująca o takiej wartości, na jaka było nas wówczas stać. Pozwalało to też na uniknięcie astronomicznych rachunków za telefon, jeśli zbytnio się rozgadaliśmy.

Teraz sytuacja się odwróciła, głównie dzięki znacznemu spadkowi cen abonamentów. Na rynku dostępne są abonamenty za 10, 20 czy 30 złotych, gwarantujące nielimitowane rozmowy, smsy czy internet w zależności od wybranego przez nas pakietu. Na dodatek możemy dołączyć do naszej umowy drugi numer często za połowę tej stawki. Korzystanie z telefonów na kartę wypada w tej sytuacji znacznie drożej. Każda minuta i sms liczone są po wysokiej stawce.

Jak przedłużyć ważność konta na kartę

Sa jednak osoby, które z różnych względów pozostały przy doładowywaniu swojego telefonu za pomocą karty prepaid. Często obawiają się jednak, że ich konto może stracić ważność. Ważność konta jest przedłużana automatycznie po doładowaniu. Należy zwrócić przy tym uwagę, ze wyższa kwota doładowania przedłuży nam konto na znacznie dłuższy okres. I tak w przypadku doładowania w wysokości 25 zł będzie to jeden miesiąc, natomiast dla karty w wysokości 50 zł – 3 miesiące. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, kiedy upływa termin ważności konta, możemy to szybko i wygodnie sprawdzić na swoim telefonie, wysyłając sms lub dzwoniąc pod specjalny bezpłatny numer, podany przez operatora. Ogromnym ułatwieniem dla posiadaczy telefonów na kartę są nowe możliwości doładowania konta. Możemy zrobić to na przykład w bankomacie, czy tez za pomocą naszej bankowości internetowej bez wychodzenia z domu. 

Przeczytaj też: http://www.modny-styl.pl/muchy-wracaja-do-lask/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here