Smartfony wciąż są dość drogimi urządzeniami, dlatego kupując je, człowiek nieraz traci jednorazowo ogromną ilość pieniędzy. Skoro jednak w coś je zainwestował, pragnie, by ta rzecz pozostała z nim jak najdłużej, zatem musi o nią dbać. Pomagają w tym różnorodne akcesoria, wśród których ostatnio ogromną popularność zdobyło szkło hartowane. Warto zatem znaleźć odpowiedzi na pytania – ile kosztuje szkło hartowane i czy w ogóle opłaca się je kupować?

Jak chronić ekran telefonu?

Ekran telefonu można ochronić na dwa sposoby – nakładając na niego specjalną folię bądź opisywane szkło. Folia wciąż jest częściej wybieranym produktem przez klientów, bo zazwyczaj można ją dostać w każdym sklepie z akcesoriami telefonicznymi. Przy tym nie trzeba na nią wydawać dużych pieniędzy. Warto jednak wspomnieć, że ten rodzaj zabezpieczenia nie ma zbyt dobrych właściwości, na których przecież każdemu zależy najbardziej.

Nawet jakościowa, pochodząca od dobrego producenta folia na ekran nie będzie w stu procentach odporna na zadrapania. Jeżeli zatem telefon upadnie na podłogę bądź w inne miejsce, prawdopodobnie na jego ekranie pojawią się przynajmniej niewielkie rysy. Szkło hartowane tym różni się od folii, że o wiele lepiej zabezpiecza smartfony. Doskonale, niemalże w stu procentach chroni powierzchnię ekranów, dzięki czemu nawet przy upadku z większej wysokości nie powinny się na niej pojawić żadne rysy. Zwracając uwagę na właściwości tych dwóch akcesoriów, od razu każdy stwierdzi, że to szkło jest lepszym wyborem.

Ile kosztuje szkło hartowane? Jakie wybrać?

A ile kosztuje szkło hartowane? Niestety, jego cena jest jego główną wadą. Dawniej, gdy ten rodzaj zabezpieczenia dla telefonów dopiero został zaprezentowany na rynku, kosztował on zazwyczaj grubo ponad sto złotych. W ostatnim czasie cena ta zaczęła na szczęście drastycznie spadać i ta tendencja prawdopodobnie jeszcze się utrzyma. Chcąc zatem sięgnąć po najtańsze szkło hartowane, by tylko je przetestować, trzeba na nie wydać kilkadziesiąt złotych (najtańsze zabezpieczenia dostępne są w cenie 20 zł).

Oczywiście istnieją też dużo droższe szkła o lepszych parametrach i tym samym skuteczniejszym działaniu. Te najbardziej doceniane przez ekspertów od smartfonów kosztują zazwyczaj więcej niż sto złotych. Jednak przeciętny człowiek wcale ich nie potrzebuje. Są to specjalistyczne szkła, przeznaczone dla osób bardzo wymagających, które swoich telefonów używają w pracy bądź innym ważnym miejscu. Dla nich smartfony są tak naprawdę narzędziami, dlatego te osoby muszą je właściwie zabezpieczyć, nawet wydając na to większe pieniądze.

Widząc, ile kosztuje szkło hartowane, niektórzy mogą z niego zrezygnować, co nie będzie jednak dobrym pomysłem. Niewielka szklana powierzchnia, nałożona na ekran, zawsze będzie skuteczną barierą ochronną i zabezpieczy telefon przez rozmaitymi uszkodzeniami mechanicznymi. Może mieć to wpływ nawet na wnętrze urządzenia. Czasami bowiem te niewielkie rysy zaburzają pracę całego systemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here