Niezależnie od tego, czy remontujesz swój dom, czy kupujesz nowy, prawdopodobnie będziesz inwestować w wiele różnych przestrzeni w tym samym czasie. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy jak mądrze podejmować decyzje dotyczące wyboru stołu w jadalni.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego stołu do jadalni, istnieje wiele różnych spraw, które niewątpliwie warto wziąć pod uwagę. Obejmują one Twój osobisty styl i oraz układ przestrzeni w jadalni, a także to, jak często planujesz stołu używać. Jeżeli urządzasz bardzo dużą jadalnię, możesz ulec pokusie kupienia zbyt dużego stołu, który wprawdzie zmieści się w tej przestrzeni, ale może on być drogi w zakupie, przechowywaniu i utrzymaniu. Mniejszy stół może być lepszą opcją dla tego pomieszczenia. Nadal możesz używać stołu rozkładanego do dużych kolacji, tylko być może nieco rzadziej. Jeśli masz mniejszą jadalnię, zaplanuj, jak będziesz używać stołu, zanim go kupisz. Warto się upewnić, czy w jadalni oprócz stołu, znajdzie się również odpowiednio dużo miejsca na inne meble takie jak krzesła czy kredensy.

Zastanów się nad stylem aranżacji

Wybierając stół, powinniśmy podobnie jak to jest w przypadku wyboru wszelkich innych mebli mieć na uwadze spójność całej aranżacji. Oczywiście jeśli tworzymy mieszkanie w stylu loftowym, sam stół w jadalni zapewne również będzie bezpośrednio nawiązywał do tej tematyki. Obecnie w Polsce stoły loftowe oraz stoły industrialne cieszą się ogromną popularnością. Dzięki temu również, możemy cieszyć się niezwykle dużym wyborem najróżniejszych tego typu mebli. Oferta jest na tyle obszerna, że niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie – ceny stołów loftowych charakteryzują się bardzo dużą rozpiętością. Bez problemu znajdziemy solidny stół za niecałe 2 tysiące, ale na rynku wnętrzarskim znajdą coś dla siebie wielbiciele luksusu. Drewniane meble loftowe wykonywane na indywidualne zamówienie mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zdecyduj, jak często będziesz używać stołu

To pomoże Ci wybrać odpowiedni rozmiar stołu do Twojej jadalni. Jeśli masz tylko stół na specjalne okazje, możesz uciec z czymś mniejszym. Jeśli masz rodzinę, która często jada przy stole, będziesz potrzebował czegoś nieco większego. Jeśli masz formalną jadalnię, możesz uciec z czymś większym niż bardziej swobodny pokój. Zdecyduj, jak często będziesz używać stołu, a następnie weź to pod uwagę przy wyborze stylu i rozmiaru. Jeśli planujesz używać go na bardziej formalne okazje, możesz chcieć wybrać stół z większą ilością miejsca do przechowywania i bardziej formalnym stylem. Bardziej swobodna jadalnia może pracować z bardziej swobodnym stołem, który ma mniej miejsca do przechowywania.

Jakie pytania warto sobie zadać przed zakupem:

– Ile osób chcesz posadzić przy stole? To pomoże Ci wybrać odpowiedni rozmiar.
– W którym miejscu będzie stał stół? To pomoże Ci zdecydować, czy potrzebujesz stołu okrągłego czy prostokątnego.
– Jaki jest Twój budżet? To pomoże Ci zdecydować, czy musisz kupić tańszy stół, czy masz wystarczająco dużo pieniędzy na ładniejszy lub nawet wykonany na indywidualne zamówienie.
– Jaki jest Twój styl? To pomoże Ci zdecydować, jaki stół najlepiej wyglądałby w Twojej jadalni.
– Jak wyglądają inne meble w Twoim mieszkaniu? To pomoże Ci zdecydować, czy stół będzie pasował do Twoich innych mebli.

Wybierając stół, pamiętaj o wszelkich specjalnych cechach.

Możesz wybrać okrągły stół, jeśli masz więcej miejsca w swojej jadalni lub chcesz mieć więcej prywatności dla swoich gości. Okrągły stół może być lepszym wyborem dla dużych spotkań. Możesz też wybrać stół prostokątny, jeśli masz małą jadalnię lub wolisz bardziej kompaktowy wygląd. Możesz znaleźć ławki do stołu jadalnego, jeśli chciałbyś mieć bardziej kompaktowy stół, który dobrze pasuje do małej przestrzeni. Niektóre stoły mogą mieć wbudowane funkcje, takie jak szuflady do przechowywania lub rozszerzenia. Miej to na uwadze, gdy wybierasz swój stół.

Stół to centralna część każdej jadalni. To właśnie na stół kierujemy oczy wchodząc do jadalni. Warto zatem zadbać, aby nie tylko był przedmiotem praktycznym, ale stanowił również atrakcyjny element harmonijnej aranżacji wnętrza.

Artykuł opracowany przy współpracą z serwisem Kolekcjonerzy-krakow.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here