Bezpieczeństwo pacjenta jest priorytetem każdego dentysty. Praktyki dentystyczne zmieniają sposób, w jaki działają, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego, a każdy dobry sklep akcesoria stomatologiczne aktualizuje swoją ofertę również pod tym kątem.

Sprawdź stronę: https://e-store.koldental.com.pl/

Główną procedurą dentystyczną, która powoduje tego rodzaju zanieczyszczenia, jest wytwarzanie aerozolu. Nie ma czegoś takiego jak cudowny środek, który generuje zero aerozoli. Istnieje jednak wiele możliwości wyboru najlepszej rękojeści dentystycznej, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby, a jednocześnie wytwarza mniej aerozolu. W tych rękojeściach zawór zapobiegający cofaniu (przeciwrefluksowy) odgrywa bardzo ważną rolę – szukaj takiego rozwiązania odwiedzając swój ulubiony sklep sprzęt stomatologiczny lub rozglądając się za nowym.

Ryzyko związane z niewykorzystaniem technologii

Rękojeść bez zaworu zapobiegającego cofaniu może zasysać i wydalać zanieczyszczenia wraz z płynami podczas zabiegu dentystycznego. Drobnoustroje, w tym bakterie i wirusy, mogą dodatkowo zanieczyszczać węże powietrza i wody wewnątrz zestawu stomatologicznego. Może to być potencjalnie źródłem zakażenia krzyżowego.

Ponieważ wąż, blok wodny i zawory nie są sterylizowane, zanieczyszczenie stanowi ogromny problem. Nie wszystkie końcówki zawierają tę technologię. W rzeczywistości, jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie niemarkowe lokalne końcówki oferowane przez sklep instrumenty stomatologiczne to zwykle nie mają one funkcji zaworu zapobiegającego cofaniu.

Znaczenie nowoczesnej technologii w stomatologii

Rękojeść dentystyczna bez zaworu zapobiegającego cofaniu się wirnika powietrza powoduje, że wszystkie zanieczyszczone aerozole pozostają w wężach, a przy następnym zabiegu u pacjenta dojdzie do zanieczyszczenia, które szkodzi zarówno pacjentom, jak i dentyście, dlatego bardzo ważne jest, aby mieć tę funkcję bezpieczeństwa.

Dobre firmy, świadome zanieczyszczenia krzyżowego, zaprojektowały szybkoobrotowe końcówki z zaworami zapobiegającymi cofaniu się, które chronią cofanie się płynu z jamy ustnej do niesterylizowanych rurek końcówek dentystycznych i przewodów wodnych. Odwiedzając sklep dentystyczny Warszawa pytaj o dostępność do takich rozwiązań, które mogą podnieść poziom higieny i bezpieczeństwa w Twojej praktyce na wyższy poziom.

Najlepiej też, gdy korpus jest wykonany ze stali nierdzewnej – bo taki dobrze leży w dłoni i jest ustawiony pod optymalnym kątem, co zapewnia doskonałą bezpośrednią widoczność pola operacyjnego i to bez żadnych kompromisów względem higieny środowiska.

Polecamy lekturę również: https://infratechsummit.pl/w-jaki-sposob-porzadny-sprzet-moze-przyciagnac-do-praktyki-stomatologicznej-solidnych-pracownikow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here