W dzisiejszym świecie bezpieczeństwo w sieci jest jednym z najpoważniejszych tematów zarówno w świecie internetu, jak i wszelkich możliwych mediów. Ciągłe wycieki danych, problemy z prywatnością czy wirtualne włamania sprawiają, że internauci są coraz bardziej niepewni i podejrzliwi podczas korzystania z komputera. Zapewnienie bezpieczeństwa ich danych, a przede wszystkim, pewności, że nikt nie włamie się w łatwy sposób na ich pocztę, profil w mediach społecznościowych czy konto bankowe, jest zatem kluczowym wyzwaniem dla twórców oprogramowania antywirusowego.

Znakomitym rozwiązaniem, które zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci jest manager haseł. Tego rodzaju oprogramowanie zbiera wszelkie hasła, dane i dokumenty internauty w jednym miejscu, co pozwala mu zawsze skorzystać z nich w razie potrzeby. Co jednak najistotniejsze, manager haseł pełni rolę bezpiecznego sejfu, do którego dostęp ma wyłącznie jego właściciel – danych dostępowych nie będzie znać nawet twórca oprogramowania.

Managerem haseł o niezwykle skutecznym i bezpiecznym działaniu jest produkt przygotowany przez Kaspersky Lab – jedną z najbardziej uznanych firm produkujących programy antywirusowe. Manager haseł spod szyldu Kaspersky Lab to program (sprawdź sam: https://www.kaspersky.pl/password-manager), który wyposaża użytkownika w bezpieczne, szybkie i wygodne narzędzie do zarządzania i przechowywania wrażliwych danych. Spełnia on bowiem nie tylko funkcję ochroniarza informacji, ale również posiada możliwość automatycznego wypełniania danych logowania (co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę), a także umożliwia synchronizację danych na wielu urządzeniach. Nie musimy zatem obawiać się, że hasło zapisane na komputerze zostanie pominięte podczas logowania na smartfonie. Oba urządzenia będą korzystać z tego samego, zabezpieczonego sejfu z wrażliwymi danymi.

Manager haseł od Kaspersky Lab pozwala także na grupowanie danych w foldery, co znacznie porządkuje informacje posiadane przez użytkownika. Program umożliwia także na import danych logowania z przeglądarek, co pozwala nam zsynchronizować go np. z Google Chrome. Co więcej, sam sejf z hasłami i innymi danymi jest zabezpieczony hasłem głównym oraz odciskiem palca. Możemy mieć zatem pewność, że na urządzeniach mobilnych nasze hasła będziemy mogli podejrzeć tylko my.

Dzięki managerowi haseł od Kaspersky Lab nie musimy się również martwić, że stworzymy słabe, łatwe do odszyfrowania przez oszustów hasło. Program nie tylko przechowa je w bezpiecznym miejscu, ale zadba również o to, aby było wystarczające silne i unikatowe, by ktokolwiek mógł uzyskać do niego dostęp.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here