Protective Foam Solutions jest producentem wkładów piankowych do tablicy cieni, walizek oraz opakowań ochronnych. Oferuje kompleksowe rozwiązania organizacyjne dla przemysłu i produkcji. Ofertę kieruje do dużych firm i odbiorców detalicznych. Do produkcji wykorzystuje, m.in. piankę polietylenową. Jakie ma właściwości i korzyści przede wszystkim dla biznesu?

Pianka polietylenowa – właściwości i zastosowanie 

Polietylen to materiał lekki i miękki. Swoje zastosowanie ma w wielu branżach. Używany jest, np. do przewozu urządzeń sprzętów AGD i RTV przez firmy transportowe. Zabezpiecza ona wnętrze paczek przed negatywnym działaniem wstrząsów i drgań, które mogą wpłynąć na ich uszkodzenie, jak również zabezpiecza przed upadkiem. Ale to nie wszystko. Pianka polietylenowa chroni towar przed zarysowaniami i obiciami, zawilgoceniem, zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu oraz przed wyładowaniami elektrostatycznymi. 

Doskonała izolacja termiczna pozwala na transport lub magazynowanie towaru w specjalnych warunkach. Chroniąc tym samym go przed wyziębieniem lub przegrzaniem. Pianka PE jest doskonałą alternatywą dla styropianu, który dotąd jest używany przez wiele branż. Styropian jest zdecydowanie bardziej kruchy, mniej elastyczny i łatwopalny. Co najważniejsze, pianka polietylenowa może zostać wykorzystana ponownie, co jest bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. 

Gdzie wykorzystuje się piankę PE?

Zabezpieczenie towaru o wielkich gabarytach nie jest jedynym miejscem, gdzie pianka polietylenowa jest używana. Protective Foam Solutions tworzy z niej, m.in. tablicę cieni i wkłady do walizek. Pierwszy z nich dotyczy przechowywania przedmiotów. Jest to metoda, która umożliwia segregację narzędzi i znalezienie dla nich stosownego miejsca. Tablice cieni pomagają utrzymać porządek w warsztacie lub w zakładzie produkcyjnym. Takie rozwiązanie to szereg korzyści, które usprawniają przebieg pracy z użyciem narzędzi. 

Drugim zastosowaniem Pianki PE są wkłady do walizek. Wypełnienia to gwarancja bezpiecznego transportu małego przedmiotu, np. aparatu fotograficznego, urządzeń elektronicznych, broni, dronów lub innych cennych przedmiotów. Gąbkę do walizek tworzy się na wymiar i w ten sposób wypełnia ona przestrzeń pomiędzy przedmiotem a ścianami walizek. Dzięki temu chronimy przedmiot przed zarysowaniami, niwelujemy wstrząsy i zapobiegamy innym uszkodzeniom w trakcie transportu podczas jazdy samochodem, pociągiem lub w czasie lotu samolotem. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here