Jak dobrze wybrać wiertarko-wkrętarkę akumulatorową – przewodnik po najciekawszych modelach urządzeń Makita

0
315

Bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki to elektronarzędzia, które sprawiają, że prace w domu, warsztacie czy na placu budowy przebiegają szybko i efektywnie. Co więcej, dzięki zasilaniu akumulatorowemu są one niezwykle praktyczne, a także umożliwiają korzystanie z nich w niemal każdej lokalizacji. Ważne jest jednak, by wybrać dobry sprzęt – najlepiej ze stajni renomowanego producenta, takiego jak japońska Makita. Co powinno się wiedzieć o tych urządzeniach i które z nich wybrać?

Jakie zalety zapewniają bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki Makita?

Zasilane przy pomocy nowoczesnych akumulatorów wiertarko-wkrętarki Makita to elektronarzędzia, które wiele lat temu kompletnie zrewolucjonizowały podejście do prac remontowych oraz budowlanych. Dzięki nim możliwa stała się wydajna praca bez konieczności kłopotliwego rozciągania przewodów zasilających czy szukania dostępu do wolnego gniazdka z prądem. Zapewnia to korzystającym z nich osobom pełną swobodę działania, również w nieuzbrojonych budynkach oraz w miejscach z uszkodzoną instalacją elektryczną.

To jednak niejedyne zalety, jakie oferują wiertarko-wkrętarki marki Makita. Urządzenia te to także:

  • Swoboda w operowaniu – brak kabla wystającego z korpusu elektronarzędzia znacząco ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach oraz trudnodostępnych miejscach.
  • Ogromna wygoda – wiertarko-wkrętarka akumulatorowa jest zawsze gotowa do pracy. Wystarczy tylko wyciągnąć ją z walizki narzędziowej i włożyć do niej naładowany akumulator.
  • Niezrównana uniwersalność – dzięki szerokiej gamie osprzętu wiertarko-wkrętarka Makita może być używana m.in. do wykonywania otworów w różnych budulcach, wkręcania oraz wykręcania połączeń śrubowych, a także do czyszczenia oraz polerowania powierzchni większości materiałów.
  • Wysoki komfort pracy – korpus akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Makita jest wyposażony w ergonomiczne uchwyty z tworzywa sztucznego rozmieszczone w strategicznych miejscach. Zapewniają one pewny chwyt zarówno w rękawiczkach roboczych, jak i również gołymi dłońmi.

Elektronarzędzia produkowane przez Makitę słyną też z solidności. Są one owocem ponad 100-letniego doświadczenia japońskich inżynierów, którzy projektują swoje urządzenia z uwzględnieniem warunków panujących na placach budowy. Dzięki temu są one wysoce odporne na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, a także doskonale opierają się działaniu wilgoci oraz drobnych cząsteczek kurzu budowlanego. Makita może też pochwalić się szeroką ofertą wiertarko-wkrętarek zasilanych akumulatorowo. Pozwala to niemal każdemu użytkownikowi znaleźć model idealnie dopasowany zarówno do jego indywidualnych potrzeb, jak i również zasobności portfela. Zatem, które z nich są szczególnie godne polecenia?

Polecane modele wiertarko-wkrętarek

Marka Makita, znana z innowacyjności i solidności wykonania, oferuje szereg modeli, które zaspokoją potrzeby zarówno majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Różnią się one od siebie nie tylko wydajnością, lecz również funkcjami oraz systemami zasilania. Oto 4 najciekawsze z nich.

Akumulatorowa wkrętarka Makita DF001DW
Makita DF001DW to niewielkich rozmiarów bezprzewodowa wkrętarka. Jest ona zasilana poprzez zintegrowany akumulator, który mieści się w rękojeści urządzenia. Do jego ładowania wykorzystywany jest zintegrowany port Micro USB, dzięki czemu sprzęt ten może być ładowany przy pomocy zwykłej ładowarki od smartfona. Akumulatorowa wkrętarka Makita DF001DW jest dedykowana drobnym pracom – głównie wkręcaniu oraz wykręcaniu śrub i nakrętek. Jest ona wyposażona w sześciokątny uchwyt na bity o rozmiarze 1 cala. Sprzęt ten świetnie sprawdzi się podczas składania domowych mebli oraz przy serwisowaniu elektroniki użytkowej.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DF333DZ
Kolejnym elektronarzędziem, polecanym okazjonalnym majsterkowiczom jest wiertarko-wkrętarka Makita DF333DZ. Urządzenie to zasilane jest akumulatorem z serii CXT o maksymalnym napięciu wynoszącym 12 V. W efekcie uzyskiwany jest sprzęt o niewielkiej wadze oraz o niezwykle kompaktowych rozmiarach. Makita DF333DZ sprawdzi się podczas drobnych prac, takich jak wykonywanie otworów w drewnie oraz cienkiej stali. Można nią także szybko skręcać lub rozkręcać obudowy urządzeń oraz niewielkich maszyn. Jej maksymalny moment obrotowy wynosi 30 Nm, a dwa przełożenia pozwalają na pracę z prędkością w zakresie 0 – 450 oraz 0 – 1700 obr./min.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DDF484Z
Makita DDF484Z to pełnoprawna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Jest ona zasilana przy pomocy akumulatorów z serii LXT o napięciu roboczym 18 V. W połączeniu z silnikiem prądu stałego BLDC jest ona w stanie generować wysoki moment obrotowy (54 Nm), który w zupełności wystarczy do realizowania zdecydowanej większości przydomowych prac. Pozwala to bez problemu wykonywać otwory o średnicy odpowiadającej 13 mm w stali oraz 38 mm w litym drewnie. Wysoki moment obrotowy generowany przez akumulatorową wiertarko-wkrętarkę Makita świetnie sprawdzi się też podczas wkręcania pokaźnych rozmiarów wkrętów ciesielskich oraz osadzania w ścianie kołków rozporowych o dużej średnicy. W połączeniu z 21-stopniowym sprzęgłem oraz dwubiegową przekładnią (zakres 0-500 obr./min. oraz 0-2000 obr./ min.) umożliwi to sprawne wykonywanie nawet największych remontów generalnych.


Źródło zdjęć: https://domitech.pl/firm-pol-1387741761-Makita.html.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DHP489Z
Wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność warto sięgnąć po wiertarko-wkrętarkę Makita DHP489Z. To potężne elektronarzędzie zasilane jest akumulatorami z serii LXT, które napędzają wydajny silnik bezszczotkowy BLDC. To połączenie umożliwia wygenerowanie aż 73 Nm twardego momentu obrotowego. Dzięki temu sprzętem tym można wkręcać nawet najpotężniejsze wkręty ciesielskie, a także wydajnie wiercić w praktycznie każdym materiale budowlanym.

Jednak największą zaletą, jaką zapewnia akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Makita DHP489Z, jest zintegrowany mechanizm udarowy. Dzięki niemu urządzenie może sprawnie wykonywać otwory w cegle, bloczkach ceramicznych, a nawet w betonie. Wystarczy tylko wyposażyć wiertarko-wkrętarkę w dobrej klasy wiertła i zabrać się do pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here