Zawód detektywa, wymaga specjalnych predyspozycji zawodowych. Przede wszystkim istotne są cechy osobowości, takie jak operatywność, łatwość nawiązywania kontaktów oraz pozyskiwania informacji. Istotna jest również znajomość prawa i procedur, ponieważ pozwalają one na dostosowanie się do rozmówcy. Istotna jest również wysoka spostrzegawczość, umiejętność łączenia faktów w jedną całość oraz cierpliwość do długotrwałej obserwacji. Jak wygląda zatrudnienie zawodzie detektywa? Własne biuro detektywistyczne – czy to dobry pomysł na biznes? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/predyspozycje-zawodowe-na-stanowisku-detektyw-etat-jako-detektyw-czy-firma-detektywistyczna/

Własna agencja– praca jako detektyw

Otworzenie własnej agencji czy biura wymaga posiadania lokalu. Nie ma jednak takiego obowiązku, lecz znaczy nie bardziej doda nam to prestiżu i po ważności miejsca, w którym podejmujemy klientów. Dane oraz materiały, które gromadzisz również wymagają specjalnego miejsca, w którym będą zabezpieczone i odpowiednio przechowywane. Koszty wynajmu czy zakupu niezbędnego sprzętu biurowego również nie są małe. Mogą wynieść nas od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł. Oprócz tego musimy posiadać wpis do ewidencji o działalności gospodarczej. Potrzebne nam jest też ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ponieważ praca ta niesie za sobą nieprzewidziane sytuacje.

Agencja detektywistyczna, a prywatny detektyw 

W trakcie działań zarówno prywatni, samodzielnie Detektywi jak i agencje detektywistyczne działają na podobnych zasadach. Zależy im przede wszystkim na dyskrecji, w topieniu się w tłum oraz skuteczności działania. Istnieją jednak różnice pomiędzy tymi podmiotami. Prywatni detektywi działają niekonwencjonalnie, a jednocześnie nie mogą być ekspertami, agencję zatrudniają wyłącznie osoby licencjonowane. Sprawdzają ich umiejętności oraz komunikację w dziedzinach pokrewnych takich jak informatyka, prawie, ekonomia czy psychologia. W niej chętnie zatrudniają również osoby, które posiadają przeszłość w policji. Pomiędzy prywatnymi detektywami, a agencjami detektywistycznymi istnieje jednak zwyczajna konkurencja w rynkowa, chociaż niekiedy zdarza się, że oba te organy współpracują ze sobą.

Zobacz też: http://www.badgersnest.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-detektyw/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here