Za sprawą Internetu i platform takich jak YouTube przyzwyczailiśmy się do wysokiej jakości oglądanych materiałów, ich natychmiastowej dostępności i możliwości personalizacji. Nic więc dziwnego, że dostawcy telewizji starają się nadgonić trendy i oferować coś więcej niż zwykła telewizja kablowa.

Co oferuje obecnie telewizja kablowa? Poznań i okolice

Jeżeli chodzi o telewizję, dużą zmianę przyniosło pojawienie się telewizji w jakości 4K. Jest to najnowszy standard superwysokiej jakości obrazu, zapewniający idealną ostrość nawet na telewizorach o bardzo dużej przekątnej. Transmisja w tej jakości wymaga przeważnie połączenia za pośrednictwem światłowodu, który umożliwia przesył tak dużej ilości danych. Sieć światłowodowa w Poznaniu jest na szczęście dobrze rozwinięta – lokalny operator INEA używa wyłącznie światłowodu do świadczenia swoich usług, a więksi dostawcy, tacy jak Orange czy Netia, wymieniają dekodery swoich klientów i oferują atrakcyjne promocje.

Co jeszcze umożliwia współczesna telewizja kablowa? Poznań to miasto, gdzie wielką popularność mają nowoczesne technologie, za czym w parze idą większe oczekiwania wobec bardziej tradycyjnego medium, jakim jest telewizja. Odpowiedzią na te zapotrzebowania jest rosnąca popularność platform VOD, czyli telewizji na żądanie. Polegają one na udostępnianiu możliwości przeglądania bibliotek programów, filmów i seriali z poziomu telewizora i wybieraniu tych, które nas aktualnie interesują. Aktualnie większość dostawców telewizji oferuje dostęp do którejś z platform VOD. Cyfrowy Polsat ma umowę z Cinemax, a INEA oraz UPC posiadają własne platformy VOD. Jeżeli zależy nam na korzystaniu z tych możliwości, warto przed podpisaniem umowy upewnić się, czy biblioteka VOD danego operatora pokrywa się z naszymi gustami filmowymi. Oferty są bowiem często bardzo zróżnicowane pod tym względem.

Multiroom w twoim domu

Ceny nawet wysokiej klasy telewizorów stale spadają i nie jest niczym dziwnym posiadanie dwóch lub nawet trzech telewizorów w jednym gospodarstwie domowym. Podłączanie każdego urządzenia z osobna może być uciążliwe, zwłaszcza gdy potrzebny jest osobny dekoder dla każdego z nich. Odpowiedzią na ten problem jest rozwiązanie zwane multiroom, gdzie jeden dekoder może obsługiwać kilka urządzeń równocześnie i niezależnie od siebie. INEA oraz UPC dodatkowo oferują dekodery obsługujące Wi-Fi, dzięki czemu zredukowana zostaje ilość kabli potrzebnych do połączenia. W pewnym sensie jest to… bezprzewodowa telewizja kablowa!

Jak widać, nie ma problemu z tym, by w naszym domu pojawiła się zgodna z najnowszymi standardami telewizja kablowa. Poznań ma bowiem dobrą infrastrukturę telekomunikacyjną, dlatego korzystanie z tych rozwiązań powinno być możliwe w większości miejsc na mapie miasta. Pakiety obejmujące te nowoczesne usługi nie są też dużo droższe od zwykłych pakietów telewizyjnych, a zwłaszcza dostęp do VOD pozwala zaoszczędzić duże kwoty na dostępie do legalnych filmów w wysokiej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here