Jeśli mamy zamiar zakupić naszemu dziecku komputer lub sami chcemy zakupić coś dla nas, a lubimy grać w gry, najlepszą opcją będzie komputer dla graczy. Taki komputer cechuje się niesamowitą mocą, dzięki której nie będziemy się martwić o jakiekolwiek lagi w grze. Sprawia to więc bardzo dużą przyjemność. Komputerów dla graczy jest wiele, jednak najlepszym sposobem, a na pewno najtańszym jest złożenie komputera samemu, ze wszystkich podzespołów. Chodzi tutaj o to, że zlecamy jakiejś firmie komputerowej złożenie nam komputera z części które sobie sami wybierzemy. Oczywiście nie mówię tutaj o okablowaniu i tak dalej, bo to zawsze jest w standardzie. Chcę wam jednak powiedzieć kilka słów na temat tego, jakie podzespoły najlepiej wybrać, które na dzisiejszym rynku są najbardziej popularne. Po aby stworzyć ciekawe zestawy komputerowe do gier.

Jaki procesor wybrać?

Na pierwszy ogień idzie procesor, tutaj mamy do wyboru jeden z dwóch najbardziej popularnych, czyli albo AMD, albo Intel. Jeśli chodzi o ten drugi procesor, jest on niesamowicie drogi, a AMD dorównuje mu naprawdę przyzwoicie. Dlatego jeśli chodzi o procesor, osobiście wybrałbym AMD Ryzen 7, model oczywiście najmocniejszy czyli( AMD Ryzen™ 7 1800X 3.6 GHz (4.0 GHz boost)). Dzięki temu nasze gry będą chodzić płynnie przez wiele lat.

Jeśli chodzi o płytę główną, do tego procesora koniecznie musi być z chipsetem x370. Dzięki takiemu połączeniu nie musimy się martwić o nasze gry. Ważnym elementem, jeśli chodzi o wydajność komputera jest pamięć operacyjna, czyli pamięć RAM. tutaj polecam 8GB, a jeśli mamy troszkę więcej pieniędzy do wydania 16GB.

Dysk twardy

Dysk twardy to temat który powinien zwrócić naszą uwagę. Zwykłe dyski HDD mają pojemności liczone w TB. Taki dysk się przydaje podczas zapisu gier, jednak jest on dużo wolniejszy od dysku SSD, który ma pojemność przeważnie 128/256GB, ale dzięki swojej szybkości, bardzo wspomaga wydajność gier. Wybór jednak należy do was, bardzo fajną opcją jest mieć dwa osobne dyski, tylko wtedy koszty są nieco większe oczywiście.

Te podzespoły są najważniejszą częścią komputera, mamy jeszcze zasilacz, który najlepiej aby był energooszczędny, ale mocny. Jest jeszcze sprawa chłodzenia. Możemy wybrać chłodzenie wodne, jednak jest to kosztowna zabawka, mimo wszystko jeśli mamy pieniądze, jest to świetna opcja.

Zestawy komputerowe do gier

Myślę, że podałem wam podzespoły na które szczególnie warto zwrócić uwagę przy kupnie komputera. Uwierzcie mi, że złożenie komputera z podzespołów jest dużo tańszą opcją niż kupienie go w sklepie.Przede wszystkim jednak, ważne w składaniu jest to, że możemy stworzyć zestawy komputerowe do gier pod własne indywidualne preferencje. Dzięki temu, komputer może być specjalnie pod jakąś jedną grę, lub pod wiele. Zestawy komputerowe do gier mają jednak to do siebie, że mimo wszystko kosztują troszkę pieniążków. Jeśli więc mamy na tyle, aby kupić komputer do gier, wybierzmy już ten jeden z mocniejszych. Wiemy jak rynek gier idzie naprzód, wybierając moc nie będziemy się musieli martwić o zmianę komputera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here