Pozornie proste pytania dla wielu użytkowników telefonów komórkowych wcale nie są takie banalnie proste. Sposób w jaki obecnie się komunikujemy wyparł już właściwie krótkie wiadomości tekstowe ( SMS), również MMS ( czyli krótkie wiadomości multimedialne) wydają się powoli odchodzić w zapomnienie.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-wyslac-mms/

Większość młodych użytkowników telefonów komórkowych komunikuje się praktycznie cały czas za pośrednictwem popularnych komunikatorów takich jak Messenger czy też WhatsApp. Za pośrednictwem tych aplikacji można przesyłać filmy, zdjęcia, teksty, muzykę, można dodawać wiadomości głosowe, można też prowadzić rozmowy wideo. Wydaje się to takie proste i oczywiste, ponieważ ludzie młodzi żyją w tej cyfrowej rzeczywistości od dłuższego czasu. Automatycznie przyswajają wszelkie nowości techniczne, cały czas poszukują nowych, bardziej efektywnych metod do komunikacji. Internet i telefon to ich naturalne środowisko.

Wysłanie MMS nie jest proste dla każdego

Inaczej sytuacja się ma w przypadku pokolenia naszych dziadków a może rodziców. Są to bowiem osoby, które niechętnie zamieniły telefony stacjonarne na pierwsze komórki, które zapewne większość ma do dzisiaj. Seniorzy zostali często wrzuceni do nowej rzeczywistości cyfrowej i musieli się jej nauczyć. Nawet po to, aby kontaktować się ze swoimi dziećmi lub wnukami, które przebywają poza granicami Polski. Osoby te w brew pozorom szybko się uczą i są chłonne nowości. Wymagają jednak tego, aby poświęcić im więcej czasu na wyjaśnienie pewnych funkcji w telefonach a następnie pokazanie jak z danej funkcji korzystać. Sytuacja wyglądała podobnie w przypadku wiadomości SMS. Seniorzy mieli spory kłopot aby je odczytać lub odpisać na nie. 

Jak łatwo  szybko wysłać wiadomość MMS

Dla MMS- ów droga do nauki wysłania jest już znacznie prostsza. Aby podzielić się z bliskimi fenomenalnym zdjęciem należy po pierwsze, wejść od galerii zdjęć i wideo, gdzie mamy interesujący nas materiał. Należy kliknąć na wybrany materiał, zapewne ekran menu, który się pojawi podpowie nam, co możemy zrobić. Czy chcemy wysłać dany materiał wideo, lub zdjęcie jako MMS, czy też chcemy wybrać inny sposób. 

Wybieramy wówczas: wyślij jako MMS, klikamy ponownie wyślij i gotowe. 

Przeczytaj też: http://www.badgersnest.pl/przenoszenie-kontaktow-z-telefonu-na-telefon/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here