W każdym domu znajdują się obecnie po dwa lub trzy telewizory. Im rodzina liczniejsza, tym co oczywiste jest ich więcej. Nie wyobrażamy sobie już obecnie bez nich życia i oglądanie różnego rodzaju programów zajmuje sporo naszego czasu. Telewizor Sony Bravia, który jest ostatnio bardzo często reklamowany i widziałem go w wielu galeriach, jest jednym z moich ulubionych. Bardzo podoba mi się przekątna ekranu i będę w najbliższym czasie celował w to, by sobie taki sprawić jako prezent na urodziny. Z tego, co zaobserwowałem, ceny wielkich telewizorów spadają drastycznie i dla klientów jest to na pewno dobry znak.

Telewizor Sony Bravia

Telewizor Sony BraviaPamiętam jeszcze, że sprawdzałem 2 lata temu ile kosztują ogromne telewizory 4K o przekątnej 55-60 cali i była to cena przekraczająca z reguły 10000 zł. Obecnie tego typu telewizor można już kupić nawet za 3 tysiące złotych i jest to naprawdę świetna okazja. Tego typu sprzęt ma wiele zastosowań i w zależności od wieku każdy z nas znajdzie dla niego jakieś zajęcie. Młodzież najczęściej używać będzie go do podłączania konsol, na których będą odbywać się batalie i turnieje w FIFĘ, czy też różnego rodzaju strzelanki. Bardzo popularna jest też gra samochodowa, która nazywa się Forza Horizon. Miałem w nią przyjemność grać rok temu i wpadła mocno w mój gust. Nie posiadam niestety w domu żadnej z konsol, więc musiałem obejść się smakiem.

Konsolę Xbox posiada jednakże jeden z moich lepszych znajomych i udaje mi się czasem zagrać w tą grę u niego. Mnie osobiście telewizor służy najczęściej do tego, by przeglądać w dobrej jakości filmiki z mojej kamerki GoPro. Zakupiłem tę kamerkę kilka miesięcy temu i na razie testuję jej sprawność jeżdżąc po górkach na rowerze. Muszę szczerze przyznać, że jakość 4K robi niesamowite wrażenie. Przecież jeszcze do niedawna wszyscy raczyliśmy się zwykłym HD, które już wtedy wydawało się być szczytem marzeń wielu. Osobiście bardzo się cieszę z tego, że technologia rozwija się tak szybko i sprawnie i liczę na to, że już niedługo do mojego nowego tv podepnę kolejny sprzęt nowej generacji.

Jak efektywnie korzystać z telewizora?

Telewizor od dawna nie służy już tylko do odbierania sygnału telewizyjnego. Aby w pełni wykorzystać jego multimedialne możliwości powinniśmy go podłączyć przede wszystkim do internetu. Najlepiej za pomocą WiFi. Dobrym wyjściem jest również połączenie z komputerem domowym i konsolą do gier. Taki zestaw pozwoli nam na długie godziny rozrywki. Nie bez znaczenia jest tu również odpowiedni zestaw audio. Mając takie centrum multimedialne w domu z pewnością nigdy nie będziemy się nudzić i dzień w dzień będziemy odkrywać coraz to nowsze możliwości techniczne takiego sprzętu.

Podłączamy komputer do TV

Podłączamy komputer do TVAby swój komputer lub laptop podłączyć bezpośrednio do telewizora będziemy potrzebowali odpowiedniego kabla. Należy w pierwszej kolejności sprawdzić jakie złącze graficzne znajduje się na obudowie laptopa lub na karcie graficznej w komputerze. Może to być starsze złącze VGA lub nowsze HDMI. Następnie musimy się upewnić jaki rodzaj złącza jest na obudowie telewizora. Jeśli posiadamy takie informacje możemy zakupić w sklepie lub w internecie odpowiedni kabel i ewentualnie przejściówki. Po podłączeniu całości powinno wszystko od razu działać. Możliwe, że będziemy jeszcze musieli ustawić odpowiednie opcje w menu telewizora i/lub komputera.

Jak połączyć telewizor z domową siecią WiFi

Zamiast podłączać telewizor do komputera w celu możliwości korzystania z internetu możemy nowsze telewizory podłączyć bezpośrednio do sieci WiFi. Będzie to prostsze rozwiązanie. Odejdzie też problem dodatkowych kabli w mieszkaniu. Wystarczy wybrać w menu telewizora odpowiednią opcję i z listy wykrytych sieci wybrać naszą sieć domową. Po udanym połączeniu z routerem będziemy mieli możliwość korzystania z internetu bezpośrednio na ekranie telewizora.

Gdzie najlepiej jest kupić telewizor?

Telewizory dostępne są we wszystkich elektromarketach. Te zaś z kolei znajdziemy w każdej większej galerii handlowej. Sporo elektroniki znajduje się również w tradycyjnych marketach takich jak Tesco. Możliwy jest również zakup w mniejszych sklepach z RTV/AGD lub za pośrednictwem internetu.

Czy telewizor jest w ogóle potrzebny?

W obecnych czasach można sobie w ogóle zadać pytanie czy telewizor w mieszkaniu jest w ogóle potrzebny? Tak na prawdę i tak w większości przypadków oglądamy materiały dostępne w internecie a monitory komputerowe są na tyle duże, że bez przeszkód mogą konkurować z ekranami telewizorów. Dochodzi jeszcze kwestia zapłaty za abonament radiowo-telewizyjny, wciąż jeszcze nie do końca uregulowana w Polsce. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że mając odpowiednio duży monitor w komputerze nie będziemy wcale potrzebować jakiegokolwiek telewizora.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here