Ilość godzin, jaką spędza się w aucie podczas podróży, jest zadziwiająco duża. Podróże bywają niezwykle męczące, szczególnie jeśli podróżuje się z dziećmi. A to dlatego, że bardzo szybko się one nudzą i jeśli nie śpią, oczekują uwagi i zainteresowania, na co kierowca, który musi skupić się na jeździe, nie do końca może sobie pozwolić. Wówczas poszukuje się ciekawych rozwiązań, które rozwiązałyby ten problem. A tym samym sprawiły, żeby podróż była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna. Wśród wielu nowinek technologicznych na pewno można znaleźć takie, które umożliwią to zadanie. Jednym z ciekawszych urządzeń jest telewizor samochodowy.

Telewizor samochodowy

Telewizor samochodowyDzięki niemu można oglądać telewizję także podczas podróży. Można go umieścić na oparciu siedzenia, dzięki czemu dzieci siedzące z tyłu nie nudzą się i miło spędzają czas. Nie absorbują wtedy uwagi swoich rodziców i oglądają ulubione bajki. Do takiego sprzętu można podłączyć oddzielny odtwarzacz i puszczać filmy i bajki bezpośrednio z płyty, a nowoczesne telewizory wyposażone są w wejścia, do których można podłączyć nośnik danych, a także połączyć się bezpośrednio z telefonem. To ciekawe rozwiązanie i coraz więcej osób z niego korzysta.

W dzisiejszych czasach, w których elektronika odgrywa ważną rolę w coraz większej ilości samochodów, zastosowane są właśnie takie udogodnienia. Stają się one tak oczywiste, jak posiadanie klimatyzacji. Zarówno i jedno, jak i drugie znacznie umila podróż autem i wpływa na komfort jazdy. Jeśli tylko ma się taką możliwość, to warto zastosować takie udogodnienie we własnym pojeździe i przekonać się, ile korzyści daje codzienne użytkowanie. Co najważniejsze, nie jest ono dostosowane tylko dla tych, którzy są majętni. Urządzenia te są praktycznie na każdą kieszeń, więc nie powinno się odczuć tego wydatku. Radość najbliższych, a także zadowolenie z podróży, a przy tym mniejsze zmęczenie na pewno to zrekompensują. Wówczas trudno będzie sobie wyobrazić podróż bez telewizora. To świetne rozwiązanie i udogodnienie.

Jaki telewizor samochodowy wybrać?

udogodnienie.  Jaki telewizor samochodowy wybrać?No dobrze, ale jaki konkretnie telewizor do samochodu wybrać? Głównym kryterium podczas wyboru takiego sprzętu będzie na pewno wielkość ekranu. Z jednej strony musi być ona na tyle duża aby można było bez większych problemów oglądać ulubiony film, lecz z drugiej strony musi być na tyle mała aby bez kłopotu zmieścić się w samochodzie. A jak dobrze wiemy, przestrzeń we wnętrzu samochodu jest w większości przypadków mocno ograniczona. Jeśli chodzi o telewizory przeznaczone typowo do użytkowania w samochodach to mówimy o rozdzielczościach od 9 do maksymalnie 18 cali. Choć na wstępie trzeba zaznaczyć, że większe modele nadają się jedynie do większych busów i ciężarówek. Nie znajdą zastosowania w samochodach osobowych. Będą po prostu za duże. Jeśli określimy już jaka przekątna ekranu będzie dla nas najodpowiedniejsza to możemy zacząć się zastanawiać nad wyposażeniem danego modelu. Nie każdy telewizor posiada bowiem zaimplementowane wszystkie nowinki technologiczne pozwalające korzystać z udogodnień.

Najlepiej będzie, jeśli telewizor będzie wyposażony w tuner cyfrowy do odbioru telewizji w standardzie DVB-T. To absolutna podstawa. Poza tym dobrze by było gdyby miał wbudowany odtwarzacz DVD oraz port USB do podłączenia zewnętrznych źródeł obrazu takich jak laptop czy smartfon. Posiadanie odtwarzacza DVD umili nam rozrywkę podczas jazdy gdy znudzą się nam aktualne programy telewizyjne. Zaś port USB pozwoli właściwie na nieograniczone możliwości oglądania dowolnych programów dzięki dostępowi do internetu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby do telewizora podłączyć konsole do gier. Wszystkie telewizory powinny być wyposażone w układ zasilania pasujący do tego, który znajduje się w gnieździe zapalniczki samochodowej, czyli 12V. Jeżeli nasz wybrany model będzie spełniał te warunki to będziemy mogli pomyśleć o dodatkowych funkcjach rozszerzających możliwości telewizora.

Telewizor na baterie

Jeśli nie chcemy podłączać telewizora do gniazdka zapalniczki samochodowej to powinniśmy pomyśleć o telewizorze z zasilaniem bateryjnym. Może się to jednak okazać dość kłopotliwe, gdyż takie baterie lub akumulatory mogą się bardzo szybko wyczerpywać zmuszając nas do ciągłego ładowania lub wymiany baterii na nowe. Plusem takiego rozwiązania jest zaś to, że telewizor taki będzie działał także po wyjęciu z samochodu i nie będziemy uzależnieni od stałego źródła prądu. Opcja jest zatem warta rozważenia, choć nie trudno jest się chyba domyśleć, że dużo większe wzięcie mają telewizory podłączane do gniazda zapalniczki i zasilane prądem akumulatorowym czyli 12V.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here