Sprzęt poleasingowy zyskuje w ostatnim czasie coraz więcej zainteresowania. Rośnie liczba osób, która decyduje się na sprzęt używany. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka, a wśród nich kluczowym zagadnieniem są oczywiście finanse. Nie każdego stać na zakup najnowszej technologii dostępnej w sklepie, a nawet jeśli ktoś ma wystarczające finanse, to wciąż często lepiej wyjdzie na zakupie poleasingowego sprzętu aniżeli nowego produktu. Jeśli chcielibyśmy kupić nowy produkt tej samej jakości co używany, musielibyśmy przygotować jeszcze więcej pieniędzy, co często się po prostu nie opłaca. Jeśli tylko jest taka możliwość, to warto oszczędzać pieniądze. Zawsze możemy potem pokusić się jeszcze o zakup preferowanych akcesoriów do danego sprzętu, co nie byłoby możliwe gdybyśmy kupili nowy produkt.

Serwery poleasingowe

Do sprzętów, które możemy nabyć poleasingowo nie należą jedynie laptopy czy komputery, ale również serwery. Serwery najczęściej są wybierane przez przedsiębiorstwa, firmy, które poszukują wysokiej jakości sprzętów. Zaletą serwerów jest duża koncentracja mocy obliczeniowej na niewielkiej przestrzeni. Jeśli poszukujesz serwerów poleasingowych wysokiej jakości, to z pewnością znajdziesz w naszym sklepie to, czego szukasz. Oferujemy używane serwery cechujące się wydajnością i świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Wybór idealnego serwera

Odpowiedni serwer musi cechować się najwyższą jakością i wydajnością co zostało już wspomniane i raczej nikogo nie powinno to dziwić. Odpowiedni serwer może zostać umieszczony w centrum danych albo może być używany bezpośrednio w przedsiębiorstwie. Niektóre typy serwerów posiadają dodatkowe możliwości rozbudowy, dlatego są świetną inwestycją w przestrzeni przyszłościowej.

Zakup nowego serwera to już spory wydatek. Dodając do tego fakt, że oczywiście mierzymy w sprzęt najwyższej półki musimy przygotować spory plik banknotów. Właśnie tutaj na scenę wchodzą serwery poleasingowe, które zapewniają nam świetny stosunek jakości do ceny. Kupując serwer poleasingowy mamy pewność, że będzie on najwyższej jakości.

Dla nie wtajemniczonych warto nieco rozwinąć temat sprzętów „poleasingowych” – co to właściwie znaczy? Sprzęt poleasingowy najczęściej pochodzi od firmy. Firma prawdopodobnie właśnie dokonała wymiany sprzętu i pozbywa się używanych komputerów, laptopów czy właśnie serwerów. Sprzęt taki automatycznie zyskuje miano „poleasingowego”. Poleasingowe produkty są udostępnianie do sprzedaży, dzięki czemu nawet osoby dysponujące małym budżetem mogą pozwolić sobie na zakup. Przykładem może być małe przedsiębiorstwo, które dopiero zaczyna niepewnie stąpać po rynku pracy i potrzebuje dobre jakości serwerów. Mając do wyboru drogi sprzęt w nowym stanie, a poleasingowy w stanie używanym i znacznie taniej – przedsiębiorstwo może zainwestować właśnie w serwer używany i odkupić go od jakiejś firmy.

Dlaczego firmy po prostu nie wyrzucają sprzętu

Podając sprzęt dalej zamiast wyrzucać go do kosza, wspieramy także środowisko. Takie działania wspierają cele zrównoważonego rozwoju co w obecnych czasach, jest dla naszej planety bardzo ważne. Oczywiście wydawać się może, że odkupienie jednego komputera czy serwera niewiele zmieni w skali świata – i tutaj można się zgodzić. Jednak nasze działania mogą również wytworzyć efekt domina – my kupujemy sprzęt poleasingowy, potem ktoś z rodziny idąc naszym tropem robi to samo i powstaje reakcja łańcuchowa. Nie dość, że żyjemy na zdrowszej planecie, to jeszcze każdy jest zadowolony ze sprzętu wysokiej jakości za bardzo okazjonalną cenę.

Niestety często spotykamy tendencję, że „nowe znaczy lepsze”. To nie zawsze jest prawda, a już na pewno nie w przypadku poleasingowego sprzętu. Twój sąsiad może kupić całkowicie nowy komputer, a ty kupisz używany sprzęt, który będzie miał dużo lepsze podzespoły. Niechęć do sprzętu używanego najczęściej zakorzeniona jest w naszym umyśle od lat najmłodszych, gdzie często możemy spotkać się z mały wyścigiem w stylu – kto ma nowy telefon jest fajniejszy.

Podsumowanie

Serwery poleasingowe tak samo jak inne sprzęty komputerowe są świetnym pomysłem, jeśli zależy nam na stosunku jakości do ceny. Jeśli planujemy np. założyć firmę i potrzebujemy serwera, możemy zaoszczędzić trochę kapitału kupując serwer używany. Do zalet sprzętów poleasingowych możemy zaliczyć:

  • stosunek jakości do ceny – możemy kupić świetne produkty, które kiedyś kosztowały kilka tysięcy, nawet trzy razy taniej. Sprzęt poleasingowy wyróżnia się bardzo wysoką jakością i często jest używany przez zawodowych grafików, programistów czy całe przedsiębiorstwa.
  • często w bardzo dobrym stanie – jeśli ktoś martwi się o fizyczny wygląd produktów poleasingowych, to martwi się na zapas. Tego typu sprzęt najczęściej jest utrzymany w bardzo dobrym stanie, a czasami używany był dosłownie kilka razy.
  • idealny przede wszystkim dla domowych użytkowników – jeśli komuś marzy się wysokiej jakości sprzęt, ale w nowym stanie jest on po prostu za drogi, to bez problemu może rozejrzeć się za sprzętem poleasingowym, który bardzo często jest nabywany przez domowych użytkowników.

Kupując sprzęt poleasingowy nie warto kierować się stereotypami. Nawet w przypadku serwerów, możemy znaleźć wielkie okazje na półkach z takim sprzętem i nie ma w tym żadnego haczyka. Osoby niezaznajomione z tematem mogą być nieco sceptycznie nastawione do tego typu produktów, które w porównaniu do cen katalogowych kosztują grosze. Jednak właśnie to jest największa zaleta sprzętu używanego, który odsprzedają firmy. Najczęściej taki sprzęt wygląda i funkcjonuje tak dobrze, że mógłby być nawet prezentem gwiazdkowym, a obdarowana osoba nie zorientowałaby się, że dany produkt był już użytkowany przez kogoś innego.

Dobrej klasy sprzęt komputerowy to podstawa. Dowiedz się więcej z dalszej części artykułu na portalu: https://terazwsieci.pl.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here