Często przeglądając sieć lub oglądając sklepowe półki zadajesz sobie pytanie „jaki telewizor 55 cali wybrać?”, nie przejmuj się, nie jesteś sam z tym problemem. Obecnie na rynku dostępna jest duża ilość urządzeń wartych uwagi, a decyzja o zakupie powinna być świadoma. Powinno się ją oprzeć o kilka punktów.

Jaki telewizor 55 cali?

Jaki telewizor 55 cali?Pierwszym z nich jest oczekiwany parametr kontrastu i jasności ekranu. Drugi czynnik, który może mieć duży wpływ na wybór urządzenia to rodzaj matrycy użytej w danym modelu. Trzecim oczywiście jest cena. Cena zawsze będzie inna, a wpływa na nią głównie technologia, w której wykonano dany ekran, może to być na przykład popularna „plazma”, ekran IPS czy też zdobywające w ostatnim olbrzymią popularność wyświetlacze technologii OLED, na szczęście od dawna nie stosuje się matryc kineskopowych CRT. Jeśli Twój budżet jest nieograniczony to najlepszą propozycją wydaje się być ten ostatni. Telewizory OLED charakteryzują się doskonałym kontrastem i nasyceniem barw, jest to uzyskane poprzez wykorzystanie wielu małych diodek, które przypadają w ilości jedna dioda na jeden piksel. Dzięki temu rozwiązaniu obraz jest wyraźny, nasycony kolorami i bardzo miły dla oka.

Jeżeli Twój budżet nie pozwala na wydanie dużej ilości pieniędzy to warto rozejrzeć się za telewizorem z matrycą wykonaną w technologii IPS, jednak tutaj już trzeba spojrzeć na parametry opisane w punkcie pierwszym, należy szukać telewizora o wysokim poziomie kontrastu, dzięki któremu zostanie zachowane nasycenie kolorów i wysoka głębia czerni. W przypadku obu wariantów należy poświecić trochę czasu na przeszukanie zasobów internetu, przeczytanie od kilku do kilkunastu opinii oraz orientacyjne rozeznanie się w cenach sprzętu, ponieważ ten sam produkt w dwóch różnych sklepach może być wyceniony inaczej. Telewizor 55 cali to wielkie udogodnienie jednak raczej nie sprawdzi się w małym wnętrzu więc do małego pokoju warto rozważyć mniejszy rozmiar, jeżeli jednak dysponujesz dużym pomieszczeniem to nie ma się nad czym zastanawiać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here