Zgrywanie plików na zewnętrzne nośniki to najlepszy sposób na zabezpieczenie ich przed utratą. Warto archiwizować pliki w ten sposób regularnie. Nigdy nie mamy pewności, kiedy nasz komputer ulegnie awarii czy zostanie skradziony. Regularny backup kluczowych plików to dobra praktyka. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-nagrac-plyte-cd/

Nagrywanie danych na płytę cd

Stopniowo odchodzi się od korzystania z płyt cd. Nowe modele laptopów coraz częściej nie maja nawet wbudowanego napędu. Wciąż jednak wiele osób preferuje tę formę zabezpieczenia swoich danych. Warto wybrać w tym przypadku płyty RW, które umożliwiają wykasowanie danych i wgranie nowych. Zwróćmy tez uwagę na pojemność płyty. Jeśli pomieści wiekszą ilośc plików, cały proces będzie szybszy i łatwiejszy dla nas. Optymalne będą płyty o pojemności 700MB. Aby nagrać płytę potrzebna będzie zintegrowana nagrywarka. Jeśli takiej nie posiadasz, istnieje możliwość zakupienia zewnętrznej, która podłączamy za pomocą kabla usb do dowolnego laptopa czy komputera stacjonarnego. Po włożeniu płyty, zajmijmy się kopiowaniem danych. Zaznaczamy wybrane foldery prawym przyciskiem myszy i z rozwijanego menu wybieramy opcje Kopiuj. Następnie otwieramy pusta płytę i znów klikając prawym przyciskiem myszy wybieramy opcję Wklej. Dla ułatwienia możemy skorzystać ze skrótów klawiszowych. Po zaznaczeniu elementu wciskamy Control+C (Ctrl+C) a następnie w pustej płycie wciskamy Control+V (Ctrl+V). 

Inne sposoby przechowywania danych

Warto rozważyć również inne sposoby na archiwizowanie danych. Płyty CD stopniowo wychodzą z użytku. Za kilka lat może się okazać, że nie będzie już możliwości, aby je odtworzyć. Podobnie jak to ma miejsce teraz z płytami VHS. Drugim powodem jest trwałość płyt. Łatwo ulegają uszkodzeniom, wystarczy, ze niefortunnie nam spadną i mogą ulec uszkodzeniu, a wtedy przepadną zapisane na nich dane. Płyty łatwo się też zarysowują w miarę używania, co może uniemożliwić po pewnym czasie ich uruchomienie. Dobra alternatywą są pendrivy. Ich cena jest niewielka, choć, oczywiście nie są tak tanie jak zwykłe płyty CD. Można jednak dowolnie edytować na nich dane, a co więcej maja większa pojemność. Jeśli danych mamy naprawdę dużo warto rozważyć zarchiwizowanie ich na dysku zewnętrznym.

Przeczytaj też: http://www.diapazon.pl/jak-powstala-ziemia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here