Czasami jesteśmy zmuszeni lub po prostu chcemy podłączyć nasz telewizor do komputera. Być może spowodowane jest to tym, że chcemy obejrzeć film dostępny na naszej jednostce stacjonarnej na dużym ekranie lub po prostu mamy niesprawny monitor, a musimy skorzystać z komputera.

Jak podłączyć komputer do telewizora?

Nasuwa się jednak jedno istotne pytanie związane z tym zagadnieniem. Jak podłączyć komputer do telewizora? Działa to na podobnej zasadzie co z monitorem. Musimy po prostu podłączyć go za pomocą wtyczki HDMI lub VGA. Jest jednak jedna uwaga: monitor i komputer muszą mieć te same wtyczki. Jeśli posiadamy w komputerze tylko i wyłącznie wtyczkę HDMI, a nasz telewizor ma tylko VGA, podłączenie tych dwóch urządzeń nie będzie możliwe. Jest jednak opcja aby kupić odpowiednie przełączniki, które dostępne powinny być w większości sklepów elektronicznych.

Jak podłączyć komputer do telewizora?Telewizory jednak posiadają dużo gorsze parametry, jeśli chodzi o użytkowanie komputera stacjonarnego. Dzieje się to głownie ze względu na ich rozmiary. W podobnej cenie, mniejszy monitor będzie mógł posiadać zastosowane lepsze w nim technologie. Szybszy czas odświeżania, lepsze oddawanie barw czy lepszy kąt widzenia. Dlatego jeśli chcemy posiadać telewizje oraz monitor jednocześnie, lepszym rozwiązaniem jest zakup monitora z tunerem TV. Jest to zwykły monitor, z taką różnicą, że może on odbierać sygnał telewizyjny. Więc jeśli rzadko używamy telewizora ale chcemy mieć dostęp do niektórych kanałów, jest to świetny sposób. Dzięki temu wydamy mniej pieniędzy niż jeśli mielibyśmy kupować dwa sprzęty, a funkcjonalność pozostanie ta sama.

Podsumowując, podłączenie telewizora do komputera nie jest żadną filozofią. Trzeba jednak mieć w pamięci odpowiednie wtyczki. Jest to coś, co pozwoli odebrać sygnał z pc do telewizora. Lepszą jednak alternatywą jeśli chcemy mieć dostęp do obu rzeczy jest monitor z możliwością oglądania programów telewizyjnych. Cena nie jest dużo wyższa niż w przypadku zwykłego monitora, a posiada on bardzo fajną funkcję, która na pewno dla wielu okaże się przydatna.

Jak połączyć telewizor z siecią WiFi

Nowoczesne telewizory posiadają możliwość podłączenia z domową siecią WiFi. Płynie z tego wiele korzyści. Dzięki temu telewizor będzie bezpośrednio podłączony do internetu. Korzystanie na przykład z Netflixa będzie wtedy jeszcze łatwiejsze. Aby połączyć telewizor z domową siecią wystarczy wybrać na ekranie telewizora odpowiednią opcję i znaleźć naszą domową sieć. Jeśli bezie taka potrzeba będziemy musieli jeszcze wprowadzić hasło do sieci. Jeśli sieć nie jest zabezpieczona to telewizor powinien od razu się z nią połączyć i natychmiast możliwe będzie korzystanie z internetu na ekranie telewizora.

Jaki telewizor wybrać?

Jaki telewizor wybrać?To jaki konkretnie telewizor wybierzemy do domowego użytku zależy w głównej mierze od naszych preferencji co do jego używania. Nie każdy będzie bowiem potrzebował wspomnianej wyżej opcji podłączenia poprzez WiFi. Ba, niektórym nie będzie nawet potrzebna opcja podłączenia komputera. Telewizora będą używać jedynie do odbioru sygnału telewizyjnego poprzez antenę. Inni natomiast będą potrzebowali wszystkich niezbędnych nowinek technologicznych aby z telewizora stworzyć prawdziwe domowe centrum multimedialne. Każdy powinien sam określić swoje preferencje i przedstawić je pracownikowi w sklepie z telewizorami. Wspólnie z pewnością uda się wybrać odpowiedni sprzęt spełniający wszystkie niezbędne wymagania.

Nowoczesne technologie w telewizorach

Nowoczesne telewizory są wyposażane w coraz to więcej nowinek technologicznych. To nie są czasy gdy wszyscy chcieli po prostu mieć kolorowy obraz w telewizorze. teraz produkowane są telewizory, które są w stanie wyświetlać obraz w 3D oraz które reagują na nasze gesty rękami. Nie musimy nawet używać pilotów. Ekrany są coraz większe i posiadają coraz większą rozdzielczość dzięki czemu jakość odtwarzanych obrazów jest wręcz niewyobrażalnie wysoka. Do telewizora możemy także podłączyć mnóstwo dodatkowych urządzeń czyniąc z niego prawdziwe centrum multimedialnej rozrywki we własnym mieszkaniu. I z każdym rokiem te nowinki technologiczne są coraz tańsze i bardziej dostępne dla przeciętnego Kowalskiego.

Ile kosztuje dobry telewizor?

Wszystko zależy od tego co rozumiemy pod pojęciem „dobry”. Jeśli szukamy zwykłego telewizora bez zbędnych nowinek technologicznych to możemy go już kupić za niewiele ponad tysiąc złotych. Do kwoty trzech tysięcy złotych kupimy już dobry telewizor do podstawowych zastosowań. Jeśli jednak szukam najnowszego, największego telewizora ze wszystkimi możliwymi funkcjami to musimy się przygotować na wydatek rzędu minimum dziesięciu tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here