Niektórym ludziom wciąż wydaje się, że wielkie i znane marki produkujące telewizory, robią to samodzielnie. W opinii większości taka, na przykład, firma Sony, sama produkuje elektronikę, elementy mechaniczne, oprogramowanie i matryce swoich telewizorów. Taka sytuacja mogła być prawdziwa jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy faktycznie istniały na tym rynku firmy robiące swój produkt w całości. Jednak wraz z ekspansją azjatyckich tanich rynków pracy i dynamicznym rozwojem segmentu produkującego elektronikę użytkową w tamtych rejonach, trend zmienił się diametralnie. Obecnie większość linii montażowych znajduje się w Chinach, a Korea to wiodący producent matryc wyświetlających i elektroniki do urządzeń domowych. Sytuacja zmienia się zresztą bardzo dynamicznie i za kilka lat to Chiny mogą już całkowicie zdominować ten rynek.

Sprzęt RTV z Dalekiego Wschodu

Telewizory mantaProdukcja telewizorów przypomina dzisiaj budowanie z klocków. Obudowę weźmiemy z Chin, matrycę z zakładów koreańskich, elektronikę z Tajlandii, a oprogramowanie przystosujemy sami. I żeby nie było niejasności – robią tak nie tylko firmy o mniejszej renomie na rynku, ale dosłownie wszystkie, łącznie z tymi o najbardziej rozpoznawalnych nazwach. W Polsce mamy tego doskonały przykład – telewizory manta.

Telewizory manta

Firma Manta powstała pod koniec XX-go wieku i początkowo działała na rynku komputerowym. Trafna decyzja i wybranie do składania z chińskich elementów odtwarzaczy DVD zaowocowało dynamiczną ekspansją i sprzedażą ponad 5,5 miliona tych urządzeń. Kolejne były tunery DVB-T, co wiązało się akurat ze zmianą standardu emisji sygnału telewizyjnego i wielkim głodem na tego typu elektronikę. Wreszcie przyszła pora na telewizory i obecnie Manta montuje i dystrybuuje wiele modeli tych urządzeń. Poczynając od przekątnych 19 cali, a kończąc na 70-cio calowych gigantach. W telewizorach stosowane są matryce z podświetlaniem LED, wyposażone są one w systemy Smart i wszystkie inne, potrzebne dzisiaj, bajery. Swoją technologią nie odstają od firmowanej zachodnimi markami konkurencji, mają nad nimi za to zdecydowaną przewagę w dziedzinie ceny

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here