Rynek nowoczesnych telewizorów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszło do głowy, że te urządzenia mogą być czymś więcej, niż tylko medium wyświetlającym obraz telewizyjny. Jednak wraz z postępem techniki i powstawaniem nowych rozwiązań telewizory stają się czymś o wiele więcej – zamieniają w domowe centra multimedialno-komunikacyjne, przejmując tę rolę od komputerów domowych.

Telewizor smart tv

Telewizor smart tvPrzełomem okazało się połączenie nowoczesnego telewizora z internetem – w ten sposób na rynek trafiło zupełnie nowe urządzenie – telewizor smart tv. Integracja bardzo dużego, płaskiego wyświetlacza z wielordzeniowym procesorem, pamięcią i interfejsami sieciowymi umożliwiła telewizorom smart realizację zadań do tej pory dla nich niedostępnych. Dzięki wbudowanym systemom operacyjnym pozwalają one łączyć się z siecią, uruchamiać przeglądarki sieciowe i swobodnie surfować, korzystać z mediów społecznościowych takich jak Facebook. Wielkie ekrany umożliwiają wyświetlanie treści z sieci z zupełnie nową jakością.

Serwisy takie jak Netflix czy Hulu proponują tysiące godzin nagrań filmów i seriali w bardzo wysokiej rozdzielczości. Z kolei Youtube każdego dnia poszerza się o tysiące godzin amatorskich (i nie tylko) nagrać dostępnych na ekranie naszego smart tv. A to dopiero początek. Urządzenia tej klasy, wyposażone w system operacyjny Android pozwalają na prawie to samo, co nasz tablet czy smartfon. Możemy na telewizorze grać w gry, wyświetlać mapy czy czytać książki, jeżeli ktoś ma taką ochotę. Jeśli telewizor wyposażony jest w kamerę, staje się też narzędziem komunikacji – za jego pomocą możemy prowadzić videorozmowy z innymi użytkownikami w sieci.

Popularność smart tv

Tak jak ma to miejsce z innymi przełomami, telewizory smart zdobyły rynek i serca użytkowników w błyskawicznym tempie. Obecnie już nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której telewizor znów jest tylko martwym wyświetlaczem bez możliwości interaktywnej integracji z siecią. Ten proces dostrzegają też producenci sprzętu – każdego roku pojawiają się coraz doskonalsze modele, pozwalające na więcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelewizory LED
Następny artykułTelewizor TCL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here