Urządzając własny salon na pewno będziemy stali przed wyborem odpowiedniego telewizora. Ze względu na to, że będziemy spędzać przed nim mnóstwo czasu, warto przemyśleć decyzję. Poniżej kilka porad, jak wybrać odpowiedni telewizor do wielkości naszego salonu oraz naszych potrzeb.

Telewizor samsung 55 cali

Telewizor samsung 55 caliObecnie oferta telewizorów jest tak szeroka, że możemy dobrać produkt do naszego sposobu korzystania z niego. Jeżeli bowiem planujemy tylko i wyłącznie oglądać telewizję codzienną, nie musimy wydawać wielkich sum na jego zakup. Jeżeli natomiast chcemy podłączyć do niego przykładowo konsolę do gier, warto już przemyśleć w co powinien on być wyposażony. Obecnie technologia, w której budowany jest telewizor Samsung 55 cali poszła bardzo mocno do przodu i zmienia się z każdym miesiącem.

Udogodnienia oraz oprogramowanie telewizora daje nam coraz więcej możliwości. Na pewno warto zwrócić uwagę, czy telewizor będzie telewizorem typu smart. Takowy posiada oprogramowanie, które umożliwia korzystanie z internetu, oglądania filmów platformy YouTube bezpośrednio z poziomu jego oprogramowania oraz oglądanie filmów czy seriali na netflixie. Przez to, że oferta takich platform jest coraz bardziej bogata, stają się one bardziej popularne niż tradycyjna telewizja naziemna.

Gdzie ustawić telewizor w salonie?

Jeżeli chodzi o ustawienie telewizora w naszym salonie warto kierować się kilkoma wskazówkami. Przede wszystkim, odległość od sofy. Ta nie może być zbyt mała, ponieważ przy zakupie dużego telewizora obraz będzie bardzo obszerny. Zbyt bliskie umieszczenie telewizora w stosunku do punktu, z którego będzie oglądany, może przyprawić nas o ból oczu i karku. Jesteśmy wtedy zmuszani do krótkich i szybkich ruchów gałką oczną, które w przeciągu godziny czy dwóch oglądania filmu są męczące. Warto wziąć to pod uwagę i nie przesadzać z wielkością telewizora.

Bardzo optymalnym rozmiarem jest właśnie 55 cali. Dzięki technologii budowy telewizor Samsung 55 cali jest bardzo cienki. Umożliwia to jego zamontowanie na ścianie tak, że zwiększamy jego odległość od sofy. Dbamy przez to nasze oczy oraz napięcie mięśni karku, co wpływa bezpośrednio na komfort oglądania. Ważne jest również umieszczenie telewizora w płaszczyźnie góra-dół. Montując telewizor na uchwycie pod samym sufitem, zwróćmy uwagę na to, jak wysoko będzie musiał lądować nasz wzrok.

Oglądanie telewizji w pozycji, gdzie gałki oczne pracują w górnych partiach naszych oczodołów mogą spowodować również powstawanie bólów. Takie rozwiązanie poleca się do dużych salonów, gdzie możemy ustawić się odpowiednio daleko od telewizora powieszonego pod sufitem. Bardzo istotne będzie wyposażenie naszej sofy w wygodne zagłówki. Możliwość oparcia głowy, gdzie będzie ona leżała prawie bezwładnie, umożliwi obejrzenie ulubionego filmu w bardzo wygodnej pozycji bez późniejszych bólów w okolicach karku.

Kąt pod jakim oglądamy TV jest istotny

W zależności od tego jaki rodzaj telewizora kupujemy, musimy wziąć pod uwagę kąt, pod jakim będziemy na niego patrzeć. Oczywiście najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ustawienie telewizora równolegle do sofy, z której będzie oglądany. Niestety niektóre rozwiązania architektoniczne salonów i mniejszych mieszkań nie pozwalają na to. Wtedy jesteśmy zmuszeni do patrzenia na telewizor Samsung 55 cali pod mniejszym lub większym kątem. Technologia pozwala mimo to cieszyć się bardzo dobrym obrazem, ale będzie to na dłuższą metę niewygodne. Zniekształcony obraz z powodu patrzenia pod kątem będzie wpływał na nasze postrzeganie proporcji obrazu, a przez to będzie to po prostu mało komfortowe.

Funkcje telewizora

Telewizor samsung 55 caliJeżeli chodzi o funkcje telewizora, warto wybierać najnowocześniejsze rozwiązania. Telewizory bardzo szybko ulegają procesowi starzenia. Praktycznie dwa lub trzy razy w ciągu roku producenci ogłaszają jakąś nowość, która wypiera obecnie najnowocześniejszą technologię. Dlatego nie warto jest kupować telewizorów używanych lub z przecen. Jest to z reguły technologia o jedną lub dwie klasy niższa niż ta, za którą naprawdę warto zapłacić. Oczywiście dostępne są modele, za które musimy wyłożyć niebotyczne kwoty, ale to są wyjątkowe przypadki. Mało kto może sobie pozwolić na luksus ponad 100 cali w swoim salonie. Aby wygodnie oglądać telewizję wystarczy telewizor Samsung 55 cali. Jest to wielkość, które wpasowuje się w większość salonów naszych polskich domów i mieszkań. Możemy dzięki temu tak urządzić salon, że ustawienie telewizora nie jest najważniejszym elementem. Zawsze możemy go ustawić w innym kącie mieszkania lub pod inną ścianą. Jeżeli natomiast nie chcemy marnować miejsca na meblach, zawsze możemy zawiesić telewizor na uchwycie na wysokości sufitu. Oszczędzamy przez to sporo miejsca, które możemy zagospodarować według własnych preferencji. To, na co się zdecydujemy zależy od naszego gustu i smaku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here