Technologia ciągle idzie do przodu. Tempo rozwoju elektroniki jest bardzo szybkie. Jeszcze kilkanaście late temu posiadanie telefonu komórkowego było czymś wyjątkowym. Ponadto miały one bardzo ubogie funkcje, małe czarno-białe wyświetlacze, były ciężkie i duże. Poza wykonaniem połączenia i wysłaniem SMS-a nic więcej nie można było zrobić. Dziś każdy ma swój własny telefon komórkowy.

Nowoczesne smartfony

Telewizor 50 caliWspółczesne telefony komórkowe to tak zwane smartphony. Mają one mnóstwo funkcji. Ich duże, dotykowe ekrany cechują się znakomitą rozdzielczością i doskonałymi, żywymi kolorami. Każdy smartphone ma dostęp do internetu. Można na nim korzystać z portali społecznościowy, robić zakupy online, czy też zalogować się do banku. Czynności te ułatwiają liczne aplikacje, które możemy zainstalować. Są one bardzo przydatne w codziennym życiu. Na przykład aplikacje z rozkładem jazdy pokazują wszystkie pobliskie przystanki, realny czas odjazdu autobusów i tramwajów na podstawie danych z GPS oraz pomagają ustalić najlepszą trasę z punktu A do punktu B.

Aplikacje dla sportowców pomagają monitorować ich aktywność fizyczną, tempo, dystans i wiele innych cennych parametrów. Wszystkie treningi są zapisywane, więc można je analizować i oceniać postępy. Ponadto smartphony są wyposażone w doskonałej jakości aparaty fotograficzne. Te najlepsze potrafią zrobić bardzo dobre zdjęcia, które są porównywalne do tych wykonywanych aparatami cyfrowymi. Umożliwiają też kręcenie filmów w jakości full HD. Istniej również opcja dodania różnych filtrów zarówno przed i po wykonaniu zdjęcia. Każde zdjęcie i film można też od razu dowolnie edytować. Poza dodaniem filtra możliwe jest między innymi przycięcie, obrócenie, dodanie tekstu, poprawa balansu bieli, kontrastu itp. Współczesne telefony komórkowe to również świetne urządzenia multimedialne. Jeszcze kilka lat temu trzeba było mieć osobny odtwarzacz mp3. Obecnie każdy smartphone umożliwia odtwarzanie muzyki poprzez wbudowany głośnik, słuchawki lub głośnik zewnętrzny.

Głośnik i słuchawki można podłączyć standardowo poprzez kabel, jednak bardziej popularne są wersje bezprzewodowe, które łączą się z telefonem za pośrednictwem technologi bluetooth. Muzykę można wgrać na pamięć wewnętrzną telefonu lub skorzystać z serwisów streamingowych, takich jak TIDAL, Spotify, czy YouTube Music. Oferują one dostęp do praktycznie wszystkich utworów muzycznych w każdym miejscu i czasie. Na podstawie naszych preferencji muzycznych dobierają utwory, które mogą nam się spodobać. Smartphony umożliwiają również oglądanie filmów, czytanie książek i wiele innych. Doskonale sprawdzają się w codziennym życiu i w trakcie podróży. Pasażerowie mogą miło spędzić czas korzystając z multimediów, a kierowcy przy pomocy nawigacji z telefonu z pewnością bez problemu trafią na miejsce.

Telewizor 50 cali

W ostatnim czasie totalną transformacje przeszły również telewizory. Kiedyś były to ogromne pudła z małym zaokrąglonym ekranem, czyli tak zwane telewizory kineskopowe. Zajmowały one dużo miejsca, a wyświetlany na nich obraz był mały i niewyraźny, Obecnie prawie w każdym domu znajdziemy telewizor LCD. Cechują się one ogromnymi ekranami. Telewizor 50 cali to absolutny standard. Niektórzy decydują się na jeszcze większe ekrany i tworzą w swoich domach prawdziwe sale kinowe. Telewizory LCD są bardzo cienkie i można je przymocować do ściany przy pomocy specjalnych uchwytów, dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca, wyglądają nowocześnie i stylowo. Wyświetlany obraz jest doskonałej jakości, kontury są ostre, a kolory żywe, widać nawet najdrobniejsze detale.

Czym charakteryzują się nowoczesne telewizory?

Telewizor 50 caliWraz z telewizorami sprzedawane jest nagłośnienie. Potężne głośniki i subwoofery oferują dźwięk doskonałej jakości i dają wrażenie przestrzeni. Wszystko to sprawia, że oglądanie filmu to czysta przyjemność i niesamowite wrażenia. Możemy się poczuć, jakbyśmy to my byli w centrum filmowych zdarzeń. Niektóre telewizory umożliwiają wyświetlanie obrazu 3D, co dodatkowo wzmaga to uczucie. Współczesne telewizory mają oczywiście dostęp do internetu i wielu serwisów filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Player, Amazon Prime Video i wiele innych.

Znajdziemy tam przeróżne filmy i seriale. Wybór jest ogromny, możemy wybierać spośród przeróżnych gatunków filmowych. Nie brakuje zarówno świeżych produkcji filmowych, jak i starych klasyków filmowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Można również odtwarzać filmy i muzykę w serwisie YouTube oraz transmitować obraz z telefonu na ekran telewizora. Obsługa współczesnych telewizorów jest bardzo prosta i intuicyjna. W celu włączenia filmu wystarczy kilka kliknięć. Nie ma już potrzeby wkładania płyt, kaset itp.
Postęp technologi jest niesamowity. Trudno przewidzieć, jak będzie wyglądało nasze życie w najbliższych latach i co jeszcze zaoferują nam nowoczesne urządzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelewizor 4k
Następny artykułTelewizory Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here