Od kiedy ponad pięćdziesiąt lat temu wynaleziono i skonstruowano pierwszy telewizor, rozrywka weszła na nowy poziom. Tak zwane pudło ze szkiełkiem stało się przedmiotem pożądania każdej rodziny. Pierwsze telewizory były czarno białe i można było odbierać w nich zaledwie jeden program.

Nowoczesne telewizory

Później dochodziły transmisje kolejnych programów a technologia stworzyła pierwszy kolorowy telewizor nadający w technologi „techni-color”. Szał na te urządzenia nie miał końca a to był dopiero początek. Następnie telewizory panoramiczne. Im większe tym lepsze i tym droższe. Każdy niemalże miał już swój telewizor, czy to zakupiony w pewex-ie czy ściągnięty zza wielkiej wody. Na przełomie dwudziestego pierwszego wieku rynek opanowały płaskie telewizory produkowane w technologi LCD. Były one dużo lżejsze od tradycyjnych pudeł, zabierały mniej miejsca a obraz był wyświetlany w dużo wyższej rozdzielczości. Razem z tą technologią zaczęto produkować monitory LCD. Kolejnym etapem rozwoju technologi telewizorów były telewizory LEDowe. Zastąpiono w nich podświetlanie matrycy diodami LED. Wcześniej cała matryca była podświetlana kilkoma lampami LCD co miało fatalny wpływ na kontrast i wyświetlanie koloru czarnego. Teraz można było zwiększyć kontrast i nasycenie kolorów dzięki temu, że na całej powierzchni matrycy znajdowały się źródła światła.

Pilot do telewizora lg i technologia OLED

Przełomem technologicznym okazało się wprowadzenie technologii O – LED. Tutaj każdy piksel matrycy był jednocześnie źródłem światła. Kolory były żywe a kontrast idealny. Również pobór prądu został zminimalizowany tak, że takie urządzenie pobierało mniej więcej tyle prądu co zwykła żarówka. Jedną z pierwszych firm, która wprowadziła na rynek telewizory LED była firma LG. Pamiętam jak moi rodzice kupili taki telewizor. Wyjęliśmy go z pudełka i zajrzeliśmy do instrukcji. Zawartość: Telewizor, podstawka, zasilacz, pilot do telewizora LG. Wszystko się zgadzało. Podłączyliśmy i nie mogliśmy wyjść z podziwu. Jakość obrazu była piorunująca. To wspomnienie zapamiętam do końca życia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here