Opuszczenie domu nawet na jedną noc jest doskonałą okazją dla włamywaczy. Ryzyko dostania się do domu osób nieuprawnionych, a w konsekwencji włamania i splądrowania posiadłości wzrasta zwłaszcza, jeśli opuszcza się miejsce zamieszkania na dłuższy okres. Niebezpieczeństwo dojścia do takiego zdarzenia narasta szczególnie, jeśli dom jest położony w wyróżniającym się miejscu lub w części miasta, w której dochodzi szczególnie często do przestępstw tego rodzaju. Niestety nic nie zapewni pełnej ochrony.

Mimo wszystko jednak zawsze warto się zabezpieczać. Mowa tu zwłaszcza o sytuacjach, w których w domu znajduje się wiele sprzętów wysokiej klasy lub artefaktów, takich jak dzieła sztuki o dużej wartości rynkowej. Można w takiej sytuacji pomyśleć o usługach firmy chroniącej mienie. Wadą takiego rozwiązania jest spory koszt, wiążący się z ciągłą obecnością jej pracowników. Inną możliwością jest inwestycja w alarm domowy. Popularność tego ostatniego rozwiązania wiąże się z faktem, że przy względnie niewielkim nakładzie kosztów może ono realnie wpłynąć na podniesienie poziomu bezpieczeństwa.

Podstawą systemów antywłamaniowych jest technologia wykorzystująca detektory identyfikujące ruch. Jeśli w obszarze działania alarmu ma miejsce jakiekolwiek przemieszczenie sygnał uruchamia się automatycznie. Często łączy się to też z informacją, na podstawie której podejmowana jest interwencja. Bezprzewodowe systemy alarmowe do domu działają w oparciu o powiązanie z osobistymi telefonami. Nie ma przy tym konieczności ręcznego wprowadzania kodów, które ma na celu ustawianie i wyłącznie ochrony antywłamaniowej. System ten dokonuje samodzielnego rozróżnienia między osobami, które mogą przebywać na terenie nieruchomości, a tymi, które nie powinny się tam zaleźć. Oferta inteligentnych alarmów domowych od somfy.pl zawiera rozwiązania pozwalające na sprawowanie większej kontroli nad domem w trakcie nieobecności. W razie włamania lub podejrzanej aktywności właściciel niezwłocznie otrzymuje informację na swój telefon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here