W dzisiejszych czasach smart TV w domu nie jest niczym niezwykłym i wiele osób go posiada. Cieszą się sporą popularnością ze względu na dodatkowe funkcje, które pozwalają znacznie rozszerzyć funkcjonalność telewizora chociażby o dostęp do internetu oraz popularnych serwisów filmowych. Do szybkiej obsługi takiego telewizora często sam pilot to za mało. Klawiatura do telewizora może okazać się całkiem niezłym zakupem, który znacznie przyspieszy jego obsługę.

Klawiatura do telewizora – po co?

Klawiatura do telewizora - po co?Korzystając z internetu na telewizorze, bez względu na to czy jest to zwykła przeglądarka, YouTube czy inny serwis filmowy, wpisywanie słów za pomocą pilota jest często czasochłonne. Wymaga bowiem przeskoczenia pilotem na każdą literkę z osobna by złożyć pożądany wyraz. Klawiatura do telewizora pozwala nieporównywalnie szybciej wprowadzać tekst na ekran telewizora.

Na co zwrócić uwagę wybierając klawiaturę do telewizora

Do telewizora dla się podłączyć praktycznie każdą klawiaturę i powinna ona działać, ale są pewne aspekty, na które warto zwrócić uwagę. Jaka powinna być klawiatura i co powinna mieć?

  • powinna być bezprzewodowa. Nie jest to wprawdzie wymóg konieczny, ale zdecydowanie wygodniej obsługuje się klawiaturę, która nie jest podłączona do telewizora kablem. W przypadku komputerów stacjonarnych nie jest to już tak uciążliwe, jak w przypadku telewizorów. Warto zwrócić również uwagę na zasięg działania klawiatury, który powinien z zapasem sięgać do miejsca, z którego oglądamy,
  • dobrze by było, gdyby klawiatura posiadała dodatkowe przyciski, które mogą zastąpić pilota. W przypadku, gdy zależy nam tylko na szybkim wpisywaniu wyrazów można ten punkt pominąć,
  • klawiatura z touchpadem znacznie zwiększy jej funkcjonalność, dzięki czemu nie trzeba będzie kupować dodatkowo myszy,
  • zbudowana z wysokiej jakości materiałów i ergonomiczna. Powinna być odporna zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i czynniki zewnętrzne takie jak wilgoć.

Istotne jest również to, aby klawiatura do telewizora pozwalała na wygodne korzystanie z dostępnych aplikacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here