Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, istnieje wiele współczesnych stylów, z których można czerpać inspiracje. Jeśli chcesz nadać swojemu domowi bardziej organiczny i naturalny wygląd, to powinieneś rozważyć włączenie niektórych elementów wzornictwa przemysłowego. Jeśli nigdy nie myślałeś o dekoracjach nawiązujących do industrialnego stylu lub jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, to w tym artykule znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące aranżacji mieszkania.

Odporne na stłuczenia szkło hartowane

Jeśli remontujesz starszy dom, który ma wiele drewnianych elementów, szklane drzwi wewnętrzne mogą być świetnym wyborem do stworzenia bardziej nowoczesnego wyglądu. Jednakże, jeśli chcesz włączyć więcej elementów szklanych do aranżacji swojego domu, to Pan Szklarz podpowie Ci różne praktyczne sposoby wykorzystania szkła. Jedną z opcji włączenia szkła do swojego projektu industrialnego jest dodanie szkła hartowanego. Ten rodzaj szkła ma unikalny wygląd, który jest lekko chropowaty i daje dużo bardziej naturalny wygląd niż gdyby szkło byłoby całkowicie gładkie. Szkło hartowane jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, więc jest to świetna opcja, jeśli chce się połączyć szkło z dużą ilością ciężkich urządzeń, takich jak szafki lub inne urządzenia. Jedną rzeczą, o której będziesz musiał pamiętać, gdy wybierzesz rodzaj szkła hartowanego dla swojego domu, jest to, że powinien on uzupełniać ogólny styl twojego projektu.

Użyj metali takich jak stal i kute żelazo

Jednym z przykładów, który faktycznie łączy w sobie zarówno elementy naturalne, jak i te, które wykonane są przez człowieka, jest włączenie do swojego domu kutego żelaza i stali. Żelazo i stal są naturalnie występującymi elementami, które były używane przez tysiące lat, co czyni je szczególnie atrakcyjnym wyborem, aby włączyć pewne elementy przemysłowe do domu. Stal i kute żelazo to dwa najstarsze metale wykorzystywane do tworzenia zarówno mebli, jak i elementów architektonicznych. Kiedy włączysz któryś z tych metali do swojego projektu, przekonasz się, że wyglądają one szczególnie przyjemnie z naturalnym wykończeniem drewna i są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać codzienne zużycie. Stal jest świetną opcją, jeśli chcesz stworzyć bardziej klasyczny lub tradycyjny wygląd, podczas gdy kute żelazo jest bardziej nowoczesne i wyrafinowane. Bardzo często w mieszkaniach industrialnych łączy się drewno, stal i szkło. Tego typu połączenie projektanci wykorzystują w domkach jednorodzinnych albo piętrowych mieszkaniach w konstrukcji schodów. Drewniane schody i balustrada szklana wykończona stalowymi elementami, to świetna kombinacja pasująca między innymi do wnętrz industrialnych lub loftowych.

Włącz naturalne materiały, takie jak kamień i drewno

Jednym z najbardziej atrakcyjnych aspektów wzornictwa przemysłowego jest to, jak organicznie i naturalnie wygląda wiele elementów. Obejmuje to materiały takie jak drewno i kamień, które nadają wnętrzu bardziej naturalny charakter. W stylu industrialnym można włączyć szeroką gamę naturalnych materiałów do swojego projektu, w tym kolory ziemi, takie jak brązy i szarości, wraz z niektórymi naturalnymi akcentami, takimi jak rośliny lub dzieła sztuki, które zawierają bardziej botaniczną atmosferę. Używanie naturalnych materiałów zwiększa atrakcyjność Twojego projektu wnętrza, pomagając uczynić Twoją przestrzeń bardziej przyjazną i klimatyczną. Dzięki tego typu dekoracjom unikamy sytuacji, w której projekt wnętrza wygląda zbyt sterylnie i klinicznie. Naturalne materiały są szczególnie atrakcyjne, jeśli chcesz stworzyć bardziej minimalistyczny lub inspirowany minimalizmem wygląd. Minimalistyczny design to styl, który polega na prostocie, więc włączenie naturalnych elementów, takich jak drewno i kamień, może pomóc złagodzić wygląd. Jeśli jednak chcesz stworzyć bardziej nowoczesny lub inspirowany stylem przemysłowym wygląd, to takie podejście może być równie atrakcyjne.

Spróbuj bardziej stonowanej palety kolorów

Jedną z rzeczy, o których możesz chcieć pamiętać, tworząc bardziej industrialny wystrój wnętrza, jest wybór bardziej stonowanej palety kolorów. Tego typu kolorystyka pomaga łączyć elementy zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości poprzez łączenie materiałów naturalnych i wykonanych przez człowieka. Na przykład kuchnia w stylu chaty z ciemnym drewnianym sufitem i szafkami może wyglądać pięknie w połączeniu z naturalnymi elementami, takimi jak drewniane podłogi i ściany, szary lub jasny dywan na podłodze i akcesoria w neutralnej palecie. Cel, który powinien przyświecać podczas aranżacji, to nie przytłoczyć pomieszczeń zbyt dużą ilością kolorów.

Dodaj kilka akcentów wzorniczych

Jednym z ostatnich pomysłów do rozważenia podczas tworzenia bardziej industrialnego wystroju wnętrza jest dodanie kilku akcentów projektowych. Może to obejmować elementy dekoracyjne, takie jak druki vintage lub dekoracyjne poduszki, lub coś tak prostego jak element centralny, taki jak obraz lub antyczne lustro. Może on zapewnić poczucie spójności i jedności, pomagając związać wszystkie inne elementy razem. Element centralny może być tak prosty jak wazon wypełniony kwiatami lub tak złożony jak zabytkowy motocykl. Kluczem jest znalezienie czegoś, co będzie stanowić mocny efekt wizualny i co będzie pomagać związać wszystko inne razem.

Aranżując wnętrze industrialne trzeba zadbać o to, żeby odzwierciedlało ono twój osobisty styl. Efekt aranżacji powinien być taki, że będziesz chętnie odpoczywać w swoim mieszkaniu. Kombinacja połączeń drewna, stali, metalu, szkła lub cegły może być idealnym pomysłem na wystrój mieszkania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here