Kolejny poradnik dedykujemy osobom, które chcą podłączyć swój telefon do telewizora. W dzisiejszych czasach nie ma z tym na szczęście żadnego problemu. Wystarczy specjalny kabel HDMI, którego drugi koniec w smartfonie podłączamy albo do portu USB, albo do wyjścia jack na słuchawki. W ten sposób podłączymy niemal każdy telefon, ale czy musimy jakoś konfigurować dodatkowo telewizor? Sprawdźmy to.

Jak podłączyć telefon do telewizora?

Jak podłączyć telefon do telewizoraPrzede wszystkim w odbiorniku trzeba włączyć odbiór sygnału z portu HDMI. Gdy już to zrobimy, to wszystko będzie dobrze, wystarczy tylko uruchomić w telefonie transmisję obrazu. Zazwyczaj po podłączeniu odpowiedniego kabla telefon sam wykryje co chcemy zrobić i zaproponuje nam odpowiednie rozwiązanie. Czy jednak to już wszystko? Otóż właśnie kluczową rzeczą jest wspomniany kabel HDMI, który musi pochodzić z zestawu do naszego telefonu. Sprawdźmy też dokładnie instrukcję urządzenia, tam będzie z pewnością opisane jak podłączyć telefon do telewizora za pomocą dedykowanego kabla. Możemy jednak kupić inny kabel, jeśli nie mamy firmowego i też prawdopodobnie wszystko będzie działać.

Telefon do telewizora podłączamy w różnych celach

Na przykład po to, by na dużym ekranie wyświetlić nagrane filmy. Możemy także przedstawiać z niego prezentację multimedialną, co może się bardzo przydać na przykład w pracy. Co więcej, połączenie HDMI pozwala często na transmisję danych w obie strony. Oznacza to, że bezpośrednio za pomocą pilota od telewizora, możemy sterować smartfonem. Przyda się to właśnie podczas różnych prezentacji multimedialnych i tego typu rzeczy. Ważne jest także, by zainstalować na telefonie specjalny program, który ułatwi nam wyświetlanie obrazu w telewizji. Dzięki temu wszystko będzie działać o wiele łatwiej i sprawniej.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika, każdy będzie już wiedział jak podłączyć telefon do telewizora. Jest to bardzo łatwe, jeśli tylko mamy odpowiedni przewód, a telewizor jest na tyle nowy, że bez problemu skomunikuje się z zewnętrznym urządzeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelewizor OLED
Następny artykułTelewizor Philips

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here