Wybranie bezpiecznych pojemników plastikowych z przegródkami nie jest prostym zadaniem. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy pojemnik ma być wykorzystywany do przechowywani żywności. Aby dokonać udanego zakupu warto dokładnie zapoznać się ze stosowanymi oznaczeniami. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, który plastik nie zawiera w swoim składzie toksycznych materiałów.

Najpopularniejsze rodzaje pojemników plastikowych

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się Pojemniki z przegródkami PET. Materiał ten wykorzystywany jest głównie do opakowań jednorazowych. Pamiętać należy jednak o tym, że PET niestety nie nadaje się do przechowywania żywności. Substancje zawarte w materiale podczas mycia mogą przeniknąć do wody. W branży transportowej do przechowywania żywności wykorzystuje się pojemniki sztaplowane HDPE. Jest to bezpieczny i dość tani plastik, który można wielokrotnie użyć po dokładnym umyciu.

Nowoczesne pojemniki plastikowe z przegródkami

Na rynku dostępne są pojemniki z PCV. Jest to materiał, który od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji folii. Niestety pojemniki tego typu nie nadają się do przechowywania żywności. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku nowoczesnych pojemników LDPE, które są najlepszą alternatywą dla tradycyjnych pojemników PP. W wielu branżach wykorzystywane są także pojemniki PS. Jest to jeden z tych materiałów, który wykorzystywany jest przy produkcji styropianu. PS nie powinien być stosowany w branży spożywczej ponieważ może wydzielać szkodliwe substancje.

Z jakich materiałów produkuje się pojemniki sztaplowane?

Oryginalne pojemniki sztaplowane coraz częściej produkuje się z nylonu i poliwęglanów. Wielu producentów ma w swojej ofercie sprzedażowej także pojemniki z przegródkami ABS. Nie można zapominać także o rewelacyjnych pojemnikach ze szkła akrylowego. Pamiętać należy o tym, że wymienione materiały są uznawane za toksyczne, dlatego też nie warto używać ich do przechowywania żywności. Pojemniki z bezpiecznego plastiku wykorzystywane są nie tylko do przechowywania żywności, ale również do magazynowania kosmetyków i leków. Trwałe i bezpieczne pojemniki plastikowe z przegródkami zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here